27-28 вересня 2024 року у м. Києві пройшов IV Національний конгрес фізичної та реабілітаційної медицини (ФРМ), присвячений 10 річчю створенню Товариства фізичної та реабілітаційної медицини та введення нової спеціальності лікаря ФРМ.

Для колективу кафедри педіатрії, дитячої неврології та медичної реабілітації це є знакова подія, адже кафедра є дотичною до розвитку спеціальності Фізична та реабілітаційної медицини в Україні, та є однією з провідних кафедр, а нещодавно єдиною, яка висвітлює питання реабілітації дітей з ураженням нервової системи та мультидисциплінарного підходу ще з 2004 року.

З 2019 року розпочалася активна співпраця нашої кафедри з кафедрою реабілітаційної медицини, фізичної терапії та спортивної медицини НУОЗ України імені П.Л. Шупика під керівництвом професора Олександра Владимирова, завдяки якій ми маємо можливість ділитися досвідом зі слухачами циклу спеціалізації, інтернатури та магістратури з питань фізичної та реабілітаційної медицини в педіатрії. На нашій кафедрі проводимо цикли тематичного удосконалення для лікарів та фахівців з вищою немедичною освітою з питань реабілітації в педіатрії та Міжнародної класифікації функціонування.

На сьогодні питання абілітації, реабілітації та соціальної адаптації пацієнтів є найбільш пріоритетним напрямком нашої держави, як для дорослих, так і для дітей. Дуже радує активне залучення молодих колег, їх зацікавленість, менторство серед старших колег, мультидисциплінарні обговорення та командний підхід в роботі з пацієнтом для кращого отримання результату та розвитку!

На конгресі були представлені доповіді завідуючої кафедри, доцента Оксани Назар, доцента Володимира Мартинюка, які висвітлювали питання реабілітації дітей з захворюваннями нервової системи, особливості надання реабілітаційної допомоги дітям, питанням больового синдрому у дітей з церебральним паралічем.