30 вересня 2024 року в НУОЗ України імені П. Л. Шупика в разовій спеціалізованій вченій раді відбувся офіційний захист дисертаційної роботи аспіранта кафедри кардіохірургії, рентгенендоваскулярних та екстракорпоральних технологій Миколи Стана (науковий керівник – професор Борис Тодуров).

Засідання проходило під головуванням завідувача кафедри анестезіології та інтенсивної терапії професора Олега Лоскутова із залученням науково-педагогічних працівників та аспірантів кафедри кардіохірургії, рентгенендоваскулярних та екстракорпоральних технологій; співробітників клінічної бази кафедри – ДУ «Інститут серця МОЗ України». Рецензентами виступили: завідувач кафедри кардіології НУОЗ імені П.Л. Шупика, професор Марина Долженко та завідувач кафедри хірургії та судинної хірургії НУОЗ України імені П.Л. Шупика, професор Сергій Саволюк; опонентами виступили завідувач відділу ендоваскулярної хірургії та інтервенційної радіології Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О. О. Шалімова, професор Сергій Фуркало та завідувач кафедри кардіології, лабораторної та функціональної діагностики Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна професор Віра Целуйко.

Наукова робота Миколи Стана «Оцінювання фракційного резерву кровоплину для визначення тактики реваскуляризаційних втручань у пацієнтів зі стабільною ішемічною хворобою серця»  дозволила встановити, що виявлені проміжні стенози коронарних артерій потребують, окрім коронарографії – виконання найбільш достовірних методів визначення гемодинамічної значимості стенозів – фракційного резерву кровоплину (ФРК). Крім того, була встановлена група пацієнтів, в яких з найбільшою ймовірністю можна очікувати покращення якості життя після проведення реваскуляризаційних втручань.

На підставі позитивних відгуків рецензентів та з урахуванням підсумків наукової дискусії, робота аспірант кафедри рекомендовано до присудження ступеня доктора філософії.