NVision Imaging Technologies GmbH (м. Ульм, Німеччина) - розробник МРТ-поляризаторів та реагентів для гіперполяризованої радіології, який за останні роки революціонізував метаболічний МРТ завдяки використанню проривних відкриттів у квантовій фізиці, хімії та інженерії. Співробітництво з Національним університетом охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика відкриває дорогу для взаємовигідної праці у розробці більш ефективних методів діагностики та лікування раку

У червні та вересні 2024 року молодшій науковий співробітник кафедри анестезіології та інтенсивної терапії НУОЗ України імені П.Л. Шупика Олексій Хаврюченко відвідав Ульмський університет (Німеччина) з серією лекцій з квантово-хімічного моделювання спін-активних сполук. Результатом цього стало підписання Меморандуму про взаєморозуміння з NVision Imaging Technologies GmbH, дочірньою компанією Ульмського університету. Технологія гіперполяризації, розроблена компанією, дозволяє відслідковувати зміни у метаболізмі людини і тварин за допомогою стандартної МРТ, уможливлюючи передові доклінічні та клінічні застосування, включаючи нову діагностику раку та моніторинг відповіді на терапію.

Традиційні МРТ виявляють повільно змінювані ефекти терапії раку на рівні тканини, які можуть проявлятися місяцями від початку лікування. І навпаки, метаболічні МРТ здатні виявляти ранні зміни ключових метаболічних шляхів на клітинному рівні, які можуть проявлятися протягом кількох днів після початку лікування. Проблема полягає в тому, що ці метаболічні МРТ покладаються на поляризацію, яка дозволяє вимірювати природні метаболіти. На відміну від традиційних поляризаторів, повільних, громіздких у використанні та складних для роботи в налаштуваннях МРТ, поляризатор NVision швидкий, надійний і простий у використанні. На основі нової методики поляризації, викликаної параводнем (PHIP), команда NVision застосовує проривні методи в квантовій фізиці, хімії та інженерії, щоб революціонізувати метаболічні МРТ. Можливість ранньої діагностики, швидшої оцінки ефективності лікування та неінвазивного розуміння агресивності пухлини є основою для нової ери адаптивного лікування раку. Клініцистам і пацієнтам більше не доведеться витрачати місяці на сумніви щодо ефективності свого плану лікування раку.

Співпраця між NVision Imaging Technologies та Національним університетом охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика може бути взаємовигідною та призвести до значного прориву як у дослідженнях, так і в застосуванні нових методів МРТ. НУОЗ України імені П. Л. Шупика може надати унікальний досвід у впровадженні нових підходів у медичному співтоваристві та величезну клінічну базу, що призведе до швидкого впровадження технологій, які змінюють правила лікування раку.