8 жовтня 2024 року  на кафедрі хірургії та судинної хірургії (зав. каф. – професор Саволюк С.І.) Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика відбувся міжкафедральний семінар за участю співробітників профільних кафедр.

На семінарі були розглянуті матеріали дисертації здобувача ступеня доктора філософії очного аспіранта кафедри хірургії та судинної хірургії Хацька Костянтина Миколайовича на тему «Порівняльний аналіз результатів балонної ангіопластики і стентування протяжних оклюзій у хворих з критичною ішемією нижніх кінцівок із синдромом діабетичної стопи» (галузь знань 22 "Охорона здоров’я", спеціальність 222 "Медицина", спеціалізація 14.01.03. – Хірургія), що виконана під керівництвом завідувача кафедри хірургії та судинної хірургії, заслуженого лікаря України, професора С. Саволюка.

Головою міжкафедрального семінару було призначено завідувача кафедри морфології, клінічної патології та судової медицини НУОЗ України імені П.Л. Шупика професора О. Дядик; рецензентами – професора В. Ходоса, професора кафедри хірургії та судинної хірургії та доцента Н. Присяжну, доцента кафедри хірургії та трансплантології.

В роботі міжкафедрального семінару взяли участь декан медичного факультету, професор О. Процюк, науково-педагогічні працівники кафедри хірургії та судинної хірургії, завідувачі хірургічних відділень КНП КМКЛ 8, що є основною клінічною базою кафедри.

В доповіді аспірант висвітлив основні положення роботи, акцентував увагу на актуальності представленої хірургічної проблеми, враховуючи динаміку вітчизняних та світових показників захворюваності на облітеруючий атеросклероз артерій нижніх кінцівок та цукровий діабет та їх ускладнення в вигляді трофічних виразок, критичної ішемії; здійснена оцінка ранніх та віддалених результатів застосування малоінвазивних ендоваскулярних технологій (балонної ангіопластики та стентування).

В виступах рецензентів була підкреслена важливість проведеного дисертаційного дослідження, особливо медико-соціальний аспект обраної наукової проблеми, її практичне та теоретичне значення та розв'язання проблеми сучасними малоінвазивними хірургічними методами.