07 - 11 жовтня 2023 року в штаб-квартирі МАГАТЕ у м. Відні (Австрія) відбувся міжнародний програмний захід МАГАТЕ – International Conference on Hybrid Imaging (IPET-2024).
Основна мета цього міжнародного форуму полягала в ознайомленні з ядерної медицини та радіаційної онкології із сучасними можливостями методів гібридної медичної візуалізації в ядерній медицині та променевій діагностиці. Для участі у форумі зареєструвалися понад 700 лікарів з 85 країн світу, у тому числі експерти з радіології, завідувачі департаментів клінічної візуалізації та радіаційної безпеки. Тематика конференції охоплювала сучасні аспекти гібридної візуалізації, а саме позитронно-емісійної томографії у поєднанні з комп ̓ютерною томографією (КТ) та однофотонною емісійною КТ, питань ядерної та радіаційної бехзпеки у світі тощо.
Конференцію відкрив вступним словом генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі. Він привітав учасників конференції з актуальним і важливим заходом та побажав плідної та результативної роботи. НУОЗ України імені П.Л. Шупика на форумі представляв завідувач кафедри ядерної медицини, радіаційної онкології та радіаційної безпеки професор Павло Король, який в рамках програмного заходу представив доповідь «Clinical indications for performing bone scintigraphy in patients under 25 years of age».
Також професор Павло Король в рамках конференції працював на двох клінічних сесіях (з кардіологічної, а також скелетної ядерної медицини) як експерт-рецензент від України, представлених на форум постерних доповідей.
Серед інших заходів в рамках конференції відбулась виставка сучасного медичного інструментального обладнання для гібридної візуалізації від провідних світових постачальників.
Як зазначив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі, участь у форумі фахівців з ядерної медицини країн Східної Європи, зокрема України, є значущою, актуальноюд та важливою, а подальша співпраця буде корисною для підвищення професійного рівня фахівців з ядерної медицини, радіаційної онкології та радіаційної безпеки в Україні.
Проведення конференції стало важливим кроком для зміцнення спільноти профільних кафедр з ядерної медицини всього світу і безперервного професійного розвитку лікарів, які займаються різними аспектами клінічної гібридної візуалізаціцї, радіаційної онкології та радіаційнеої безпеки.
Учасники конференції отримають сертифікати міжнародного зразку. Участь у подібних заходах дозволяє науково-педагогічним працівникам закладів вищої освіти знайомитись із сучасними методами мультидисциплінарного підходу в клінічній гібридній візуалізації та ядерній медицині з метою забезпечення їх впровадження у клінічну практику, а також використовувати отримані знання в освітньому процесі НУОЗ України імені П.Л. Шупика.