Google search

 
 

22 жовтня 2024 року відбувся онлайн-семінар «Принципи подолання конфліктів в особливих умовах», який було організовано Національним університетом охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика, Національним університетом «Острозька академія» та Управлінням психологічної підтримки персоналу оперативного командування «Захід» у співпраці з Благодійною організацією Реабілітаційний Центр «Милосердя та Здоровʼя».

Участь в онлайн-семінарі  приймали понад 200 осіб: командири підрозділів та офіцери-психологи структури психологічної підтримки персоналу оперативного командування «Захід» ЗСУ. Провела цей захід завідувачка кафедри психіатрії, професорка Галина Пилягіна.

Під час заняття були розглянуті такі важливі аспекти, як виникнення конфліктів у військовому колективі як гострої форми сперечань, що виникають під час служби та, зокрема, у процесі виконання бойових завдань. Передумовами конфліктів в особливих обставинах обумовлені стресовими умовами проходження служби,  проблемністю в підходах процесу командування й виконання бойових завдань на тлі їх складності та небезпеки, а також особистісними непорозуміннями, що виникають на фоні емоційного напруження, перевтоми, проблем формування військових колективів тощо.

Було розглянуто гнучкий підхід до вирішення конфліктів під час несення служби в лавах ЗСУ. Доповідач підкреслила, що універсальних рішень для кожної конфліктної ситуації немає. Важливою є людяність та застосування здорового глузду в будь-яких рішеннях. Саме тому, важливою є якість професійної підготовки офіцерів-психологів, які працюють з військовослужбовцями в різноманітних конфліктних ситуаціях. Відбулося обговорення характеру та способів ефективної психологічної підтримки в конфліктах, які виникають у військових колективах. Підкреслювалось, що взаємоповага,  взаєморозуміння, бажання вирішити проблемну ситуацію є ключовими елементами в управлінні конфліктами, і саме вони допомагають знизити напруженість та сприяють налагодженню командної роботи задля виконання будь-яких завдань.

Заняття дозволило командному складу та офіцерам-психологам краще зрозуміти принципи виникнення конфліктів серед військовослужбовців та у військових колективах, а також отримати практичні інструменти для їх подолання та ефективного вирішення конфліктних ситуацій у військових умовах.

Цей захід став важливим кроком у продовженні співпраці провідних фахівців в області психології та психіатрії нашого університету та військовими фахівцями, котрі безпосередньо підтримують психологічну стійкість наших військових.

Дякуємо всім учасникам за активну участь та плідну роботу! Разом до перемоги!

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 69.5% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 70% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 71% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також