Цього місяця кафедра кардіології НУОЗ України імені П. Л. Шупика разом з найкращими спеціалістами з України та Грузії провела міжнародний симпозіум. Захід об’єднав лікарів різних спеціальностей з метою ознайомитися з новими клінічними рекомендаціями 2024 року, обмінятися клінічним досвідом у вирішення складних завдань та новими науковими досягненнями.
Зустріч розпочалася доповіддю невролога медичної науково-дослідницької клініки «Хельсікор» (Грузія) Кетеван Угулава : «Атиповий лицьовий біль». За допомогою цікавого клінічного випадку було показано, як тривалий діагностичний процес може уповільнити лікування, а також спікер особливо наголосила, що диференційну діагностику атипового лицьового болю необхідно завжди проводити з пухлинами легень та середостіння.
Як впливає депресія на лікування ішемічної хвороби серця, на що необхідно звернути увагу, та як максимально допомоги пацієнту в такому випадку? Про все це можна було дізнатися з майстер-класу завідувача кардіологічним відділення, інтервенційного кардіолога Клініки "Батумі медичний центр" (Грузія) Таріела Джакхія.
У надзвичайно важливій лекції завідувача кафедри кардіології НУОЗ України імені П. Л. Шупика професора Марини Долженко: «Стрес індукована ішемія у хворих на ІХС та АГ» піднімалися питання посттравматичного стресового розладу у військових, взаємозв’язку між наслідками війни та хронічними проблемами адаптації.
В кінці серпня Європейське кардіологічне товариство випустило нові рекомендації щодо ведення пацієнта з артеріальною гіпертензію, великий розділ присвячено лікуванню резистентної артеріальної гіпертензії. Професор Марина Долженко та асистент кафедри кардіології Людмила Яковенко продемонстрували на клінічному випадку лікування пацієнта, як працюють нові інструменти, що передбачаються в рекомендаціях.
Більш детально про майбутні заходи можна дізнатися на сайті www.Webcardio.org та в освітньому додатку MedUA.