На кафедрі дитячої оториноларингології, аудіології та фоніатрії НУОЗ України імені П. Л. Шупика на початку листопада 2024 року, відбулася науково-практична конференція «Сучасні можливості консервативного лікування респіраторних інфекцій» з майстер-класом. Засідання конференції були проведені в онлайн форматі.
Учасників конференції привітав професор Анатолій Косаковський, президент Асоціації дитячих оториноларингологів України, завідувач кафедри дитячої оториноларингології, аудіології та фоніатрії Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика.
На конференції було представлено цікаві наукові доповіді про сучасні можливості лікування респіраторних інфекцій. Науковці поділилися власним досвідом впровадження нових концепцій у діагностику та лікування низки захворювань. Всього було представлено 7 доповідей та проведено майстер-клас.
Співробітниками НУОЗ України імені П.Л. Шупика було зроблено 5 доповідей, зокрема співробітниками кафедри дитячої оториноларингології, аудіології та фоніатрії - 3 доповіді.
Професор Анатолій Косаковський в своїх доповідях ознайомив лікарів з раціональною антибіотикотерапією при гострому середньому отиті у дітей, висвітлив питання консервативного та хірургічного лікування при гіпертрофії лімфаденоїдного глоткового кільця, акцентував увагу практичних лікарів на актуальних питаннях лікування гострого риносинуситу та гострого тонзилофарингіту.
Член-кореспондент НАМН України, професор Галина Бекетова висвітила можливості використання у профілактиці та лікуванні респіраторних захворювань інтерферонів та детально ознайомила лікарів з наданням ефективної допомоги дитині при болю в горлі.
Професор Олена Колоскова (завідувачка кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб Буковинського державного медичного університету) детально ознайомила лікарів з проблемою гострого обструктивниого ларингіту у дітей.
Кожна доповідь викликала жваві дискусії, учасники конференції задавали цікаві питання, ділились своїми думками, ідеями та досвідом лікування хворих.
Майстер-клас було присвячено невідкладній допомозі при анафілаксії у дітей.
Загалом, в роботі конференції взяло участь понад 2000 фахівцяв з профільних установ України. Насамперед конференція зацікавила отоларингологів, педіатрів, лікарів загальної практики — сімейної медицини, дитячих отоларингологів, терапевтів, фармацевтів та лікарів інших спеціальностей. Всі учасники конференції отримали багато цікавої та корисної інформації з різних аспектів діагностики та лікування захворювань верхніх дихальних шляхів.