Минулого тижня кафедра кардіології НУОЗ України імені П. Л. Шупика провела безкоштовний факультатив, присвячений питанням вторинної профілактики інсульту, лікарській взаємодії, ішемічній хворобі серця. Заняття відбулися он-лайн.
Розширення знань та діагностичних можливостей лікарів з огляду на світові тенденції в медицині є метою проведення даного заходу.
Захід розпочався з лекції доцента кафедри кардіології Ірини Давидової: «Зашкодити легко, бути корисним важко», що стосувалась питань взаємодії ліків. Лікарська взаємодія може проявлятися як у вигляді зниження ефективності препаратів, так і у вигляді погіршення перебігу раніше контрольованого захворювання. 75% побічних реакцій, пов’язаних із лікарською взаємодією, є прогнозованими і їх можна уникнути. Детально та цікаво цей аспект доповідач висвітлила в доповіді та відповіла на питання учасників заходу.
Однією з серйозних глобальних проблем є ішемічна хвороба серця (ІХС), особливо важливо знати як правильно проводити менеджмент такого пацієнта, що готується до некардіальної операції, які ускладнення очікуються, та як мінімізувати ризики. Детально розібрали міжнародні рекомендації з цього питання завідувач кафедри кардіології професор Марина Долженко разом з асистентом кафедри к.мед.н. Тетяною Сімагіною.
Як не допустити виникнення інсульту? На які фактори ризику потрібно звертати особливу увагу? Відповіді на ці питання надав завідувач кафедри невідкладних станів професор Антон Волосовець у своїй лекції: «Корекція гіперхолестеринемії для вторинної профілактики ішемічного інсульту».
Кожен спікер після своєї доповіді відповідав на питання, що надійшли від лікарів.
Як завжди, про всі найцікавіші заходи можна дізнатися на сайті www.Webcardio.org та в освітньому додатку MedUA.