Кафедра кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика 16 листопада організувала безкоштовні факультативні заняття, спрямовані на підвищення кваліфікації сімейних лікарів, терапевтів, кардіологів, нефрологів, неврологів.
Лікарі з усієї України об'єдналися у віртуальному форматі, щоб взяти участь в онлайн-зустрічі, спрямованій на опанування сучасних медичних знань та ознайомлення з новітніми науковими досягненнями у сфері медицини.
Перший акорд події пролунав через захопливу і змістовну доповідь завідувача кафедри кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика, професора Марини Долженко, яка ознайомила аудиторію з новим поглядом на лікування артеріальної гіпертензії у пацієнта з хронічною хворобою нирок та детально пояснила стратегію зниження артеріального тиску.
Завідувач кафедри неврології ХНМУ, професор Олена Товажнявська прочитала лекцію на тему: «Проблема головного болю на межі неврології та психосоматики». Тривога та розлади настрою є факторами ризику розвитку мігренозних нападів, сприяють прогресуванню епізодичної мігрені до хронічної, крім того, вони пов’язані із знаним обмеженням активності пацієнтів та погіршенням якості їхнього життя. Тому обговорення цієї проблеми почали з визначення виникнення головного болю під час війни.
Як запобігти інсульту? Які ризики мають кардіологічні пацієнти? Відповіді на ці питання розкрила професор Марина Долженко з огляду на нові (2024 року) рекомендації Міжнародної групи експертів, підкреслюючи важливість призначення ПОАК, комбінованої фіксованої гіпотензивної і комбінованої гіполіпідемічної терапії.
Доцент кафедри нефрології та урології Інституту післядипломної освіти НМУ імені О.О. Богомольця Олена Карпенко завершила зустріч доповіддю на тему: «Диселектролітні порушення у пацієнтів на ХХН» детально розглянула великі наукові дослідження, що закликають до своєчасного виявлення електролітних порушень.
Після кожної доповіді спікери відповідали на питання аудиторії.
Детальніші відомості про майбутні заходи, організовані кафедрою кардіології, можна знайти на їхньому сайті Webcardio.org та в додатку MedUA.