14 грудня відбувся захопливий освітній захід, організований кафедрою кардіології для лікарів різних спеціальностей, але особливо актуальний для кардіологів, сімейних лікарів, ендокринологів, терапевтів, нефрологів, неврологів. Учасники мали можливість обговорити актуальні питання сучасної медицини та отримати відповіді на важливі клінічні питання від експертів медичної галузі.
Захід розпочався із виступу завідувача кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ професора Наталії Пашковської, яка презентувала тему: «Багатофакторний підхід до зниження ризику ускладнень ЦД2». У доповіді було наголошено на важливості комплексного підходу до лікування цукрового діабету 2 типу, що включає модифікацію способу життя, контроль глікемії та вплив на коморбідні стани, а також зазначено особливості нових фармакологічних підходів.
Професор кафедри кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика Юрій Сіренко представив тему: «Коли, як і навіщо лікувати пацієнтів із підвищеним артеріальним тиском?». Були показані сучасні підходи до стратифікації ризиків і вибору оптимальної антигіпертензивної терапії для різних категорій пацієнтів відповідно до нових європейських рекомендацій 2024 року.
Продовжила захід Олена Карпенко доцент кафедри нефрології та урології Інституту післядипломної освіти НМУ імені О.О. Богомольця, лекцією на тему: «Актуальні питання використання діуретиків сьогодення». Спікерка висвітлила особливості застосування сучасних діуретиків, звернувши увагу на їхню ефективність та безпеку в управлінні набряковим синдромом і серцевою недостатністю.
Фінальним акордом заходу став розбір клінічного випадку завідувачем кафедри кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика, професором Мариною Долженко та асистентом кафедри Людмилою Яковенко. Доповідачі розкрили складну тему: «Поліморбідний пацієнт: мистецтво розставляти пріоритети», поділилися практичними рекомендаціями щодо вибору оптимальної стратегії лікування пацієнтів із кількома хронічними захворюваннями та проаналізували надання допомоги пацієнту на кожному етапі встановлення діагнозу.
Захід став унікальною можливістю для обміну досвідом та отримання знань, які допоможуть лікарям підвищити якість надання медичної допомоги.
Дякуємо всім учасникам за активність, цікаві запитання та взаємодію. Стежте за анонсами на www.Webcardio.org та в додатку MedUA, щоб не пропустити наступні заходи.