Google search

 
 

Значну зацікавленість викликав у фармацевтів та лікарів різних спеціальностей розроблений викладачами кафедри фармації цикл тематичного удосконалення "Основи організації медико-фармацевтичної та соціальної допомоги хворим на рідкісні (орфанні) захворювання".

На черговому циклі, який відбувся з 8 по 22 січня 2025 року, слухачі за допомогою досвідчених викладачів професорів Віктора Трохимчука та Алли Кабачної отримали можливість опанувати ключові теоретичні питання щодо основних етапів регулювання фармацевтичної допомоги, а також нормативно-правових актів, які забезпечують фармацевтичне забезпечення пацієнтів з орфанними захворюваннями. Значна увага була приділена питанням створення державного Реєстру хворих, порядку ввезення незареєстрованих лікарських засобів, сучасним концепціям надання медичної допомоги, програмі медичних гарантій, соціальній та психологічній підтримці, а також вдосконаленню системи реабілітації та паліативної допомоги. Слухачі циклу дізналися про роль громадських організацій, використання новітніх інформаційних технологій, забезпечення якості ліків, особливості роботи аптек у надзвичайних ситуаціях та впровадження принципів належної аптечної практики.

Крім теоретичних аспектів програма передбачала опанування і практичних навичок. На заняттях своїм практичним організаційним досвідом роботи поділилася асистент кафедри доктор філософії Ірина Даценко. Зокрема було розглянуто складання маршруту надання медико-фармацевтичної допомоги при підозрі на орфанне захворювання, проведення професійної бесіди з пацієнтами щодо можливості отримати лікування, пояснення сучасних стратегій фармакотерапії на прикладі легеневої гіпертензії, надання фармацевтичної допомоги під час відпуску препаратів та психологічна підтримка членів родини пацієнтів.

Цикл отримав схвальні відгуки від слухачів. Учасники відзначили високий рівень організації, актуальність тематики, змістовність навчальних матеріалів та практичну спрямованість програми циклу. Особливе захоплення викликали інтерактивний формат навчання на семінарах і можливість отримати як теоретичні знання, так і практичні навички, які будуть корисними при організації медико-фармацевтичної та соціальної допомоги пацієнтам з рідкісними захворюваннями.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також