Інтубація трахеї є критичною процедурою в медичній практиці, особливо під час анестезії та у випадках невідкладної підтримки дихання.
Однак, як і будь-яка медична процедура, вона може супроводжуватися різними ускладненнями. Серед таких виокремлюють наступні: технічні ускладнення (неправильне розміщення та ускладнене введення ендотрахеальної трубки), різноманітні травматичні та функціональні ускладнення. А ще ціла низка респіраторних ускладнень (гіпоксемія, гіперкапнія, аспірація, пневмонія), бронхіт, інфекційні ускладнення після інтубації, особливо при тривалому знаходженні трубки; травматичні ускладнення з боку легень та плеври тощо.
На кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії (завідувач кафедри, професор Олег Лоскутов) приділяють неабияке значення підготовці та навчанню лікарів-анестезіологів, зокрема з питань запобіганню ускладнень під час виконання цієї важливої процедури.
Під час майстер-класу «Ускладнення при інтубації трахеї», який провів аспірант кафедри Андрій Вітовський розглядалися можливості використання лікарями-анестезіологами сучасних пристроїв та обладнання для оцінки анатомії дихальних шляхів та моніторингу пацієнта і, звичайно, технічної майстерності та професійної обережності.
Після проведення практичної частини майстер-класу був проведений дебрифінг в інтерактивному режимі, на якому лікарі-інтерни другого року навчання продемонстрували високий рівень засвоєння нових знань та навичок з питань інтубації трахеї.
По закінченні заняття, професор О. Лоскутов зазначив, що інтубація трахеї є важливою процедурою, яка може врятувати життя пацієнта. Однак, вона супроводжується ризиком різних ускладнень, від легких до серйозних. Анестезіологу важливо вміти ретельно оцінювати як користь, так й можливі ризики, варто пам’ятати, що проводити процедуру слід обережно, під належним наглядом, щоб мінімізувати негативні наслідки її застосування.