Проблемі лікування ожиріння була присвячена міжнародна конференція, що відбулась минулого тижня, організована Українською діабетологічною асоціацією, на якій під головуванням завідувача кафедри діабетології Інституту сімейної медицини Національного університету охорони здоров'я України імені П. Л. Шупика чл.-кор. НАМН України Бориса Маньковського, було розглянуто сучасні можливості терапії у мультидисциплінарному аспекті.

На сьогоднішній день у всьому світі, в тому числі й в Україні, відзначається значне зростання кількості людей із надмірною масою тіла та ожирінням. Ожиріння є одним із провідних факторів ризику розвитку цілого ряду важких захворювань, у тому числі цукрового діабету 2 типу, серцево-судинних хвороб, онкологічних захворювань та багатьох інших. Ожиріння є також одним з найважливіших факторів ризику тяжкого перебігу та смертності у людей, які захворіли на COVID-19.  Тому зниження маси тіла у людей з ожирінням є важливим клінічним завданням.

З цікавими доповідями виступили один із провідних ендокринологів Європи проф. Манфреді Ріццо (Італія), чл.-кор. НАМН України Тетяна Татарчук, д.мед.н. Лариса Міщенко та проф. Любов Соколова. Конференція транслювалася в режимі on-line та викликала великий інтерес учасників.