Google search

 
 

З 01.01.2022 року допоміжною клінічною базою кафедри торакальної хірургії та пульмонології (завідувач – професор Вадим Гетьман) стало КНП «Дитяча клінічна лікарня № 7 Печерського району міста Києва» виконавчого органу Київської міської ради (директор – Любов Забудська), у зв’язку з переходом відділення торакальної хірургії для дітей з МКЛ № 17 м. Києва у ДКЛ № 7.

Відділення розміщене на 4-му поверсі лікарні, де створені хороші умови для перебування та лікування дітей з патологією органів грудної клітки. Відділення організоване в 1975 році на базі колишньої Київської міської дитячої клінічної лікарні № 7 і впродовж багатьох років було єдиним унікальним спеціалізованим відділенням в Україні, де проводився повний обсяг обстежень та лікування дітей з патологією органів грудної клітки. У результаті багаторазових трансформацій відділення повернулося в рідний заклад, де і планується подальше його функціонування.

На сьогоднішній день у штаті відділення три лікарські посади: завідуючий відділенням – торакальний хірург вищої категорії Олег Шмирьов; лікар-торакальний хірург вищої категорії Людмила Куценок; лікар-дитячий пульмонолог Христина Прунцева.

Науковий керівник відділення торакальної хірургії для дітей – д. мед. н. професор кафедри торакальної хірургії та пульмонології Національного університету охорони здоровʼя України імені П. Л. Шупика Борис Кравчук.

Госпіталізація у відділення здійснюється щоденно, цілодобово. У терміновому порядку госпіталізуються діти зі сторонніми тілами дихальних шляхів і стравохода; травмою грудної клітки, гнійно-деструктивними захворюваннями легенів і межистіння. 

Показаннями до госпіталізації у відділення слугують:

  • Усі види вроджених вад розвиту легень (гіпоплазія, кістозна та проста, трахеобронхомаляція, трахеобронхомегалія, стенози трахеї, бронхів, полікістоз легень, емфізема легень, бульозна хвороба, синдром Картагенера-Зіверта, муковісцидоз, дивертикули трахеї, бронхів, секвестрація легень та ін.).
  • Бронхоектатична хвороба, хронічні та гострі абсцеси легень, деструктивні (абсцедуючі) пневмонії, рецидивуючі пневмонії та бронхіти (включаючи хронічні).
  • Пухлини та кісти легень, межистіння, грудної стінки.
  • Захворювання стравоходу: стенози (вроджені та набуті, зокрема, після хімічних опіків), ахалазія, халазія, пухлини стравоходу.
  • Вроджені та набуті захворювання діафрагми: кили, пухлини.
  • Вроджені та набуті стенози трахеї, бронхів, кісти та пухлини легень.
  • Травматичні пошкодження органів грудної клітки в гострий та період пізніх ускладнень, закриті та проникаючі поранення з ушкодженням органів грудної та черевної порожнин.
  • Стороні тіла дихальних шляхів та стравоходу, включаючи їх ускладнення.
  • Гострі деструктивні бактеріальні пневмонії та їх ускладнення (напружений пневмоторакс, піо- та піопневмоторакс, абсцеси). 

У відділенні використовуються такі сучасні методики діагностики: фібротрахеобронхоскопія; езофагоскопія; езофагографія; торакоскопія; відео-торакоскопія; фібробронхоскопічні лазерні деструкції при пухлинах та рубцевих стенозах у дітей; комп’ютерна пневмомедіастинотомографія; пневмоперитонеум; рентгенівська комп’ютерна томографія; магнітнорезонансна томографія; дослідження функції зовнішнього дихання та ін. Клініка має кваліфікованих спеціалістів: патоморфологів, цитологів, бактеріологів, фізіотерапевтів. 

Обсяг хірургічних втручань, які проводяться у відділенні:

  • реконструктивно-відновлювальні операції на трахеї (гортані), бронхах, легенях при пухлинах, стенозах, пошкодженнях, захворюваннях;
  • хірургія стравоходу – всі види операцій, включаючи реконструктивні;
  • хірургія органів межистіння – всі види операцій;
  • хірургія діафрагми;
  • всі види хірургічних операцій на легенях, включаючи повторні;
  • комплексне лікування гнійно-деструктивних захворювань легень і плеври;
  • відеоторакоскопічні хірургічні операції при захворюваннях та новоутвореннях легень та межистіння.

Застосування в дитячій торакальній хірургії новітньої технології «зварювання живих тканин» дозволяє майже безкровно виконувати всі хірургічні втручання.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів
Корисність матеріалу: 83% - 4 Голосів
Доступність матеріалу: 83% - 4 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також