На кафедрі медичної та лабораторної генетики завершився цикл тематичного удосконалення «Онкогенетика», який проводився з 20.03. по 24.03.2023р. для лікарів КНП Київської обласної ради «Київська обласна дитяча лікарня».
На циклі проходили навчання 16 слухачів, серед яких були лікарі різних фахів, а саме: лікарі-педіатри, лікарі-гастроентерологи дитячі, лікарі-отоларингологи дитячі, лікарі-нефрологи дитячі, лікарі-ендокринологи дитячі, лікарі-неврологи дитячі, лікарі-алергологи дитячі, лікарі функціональної діагностики та УЗД, лікарі-рентгенологи, лікарі-інфекціоністи дитячі та лікарі-хірурги дитячі.
Захворюваність на онкологічні захворювання зростає з кожним роком, а успіх в лікуванні та виживаність значною мірою залежить від стадії, на якій виявлено захворювання. Рак являє собою гетерогенну групу захворювань, що розвиваються внаслідок комплексу генетичних порушень, які визначають властивість неконтрольованого росту та здатності до утворення метастазів. Досягнення генетики і молекулярної біології останніх десятиліть вплинули на розуміння природи ініціалізації і прогресії злоякісних утворень, а також відкрили принципово нові можливості в діагностиці та лікуванні злоякісних утворень. Онкогенетика – це сучасна галузь науки, основні положення якої повинні знати не тільки лікарі-генетики, але і лікарі різних фахів. Ознайомлення та постійне оновлення знань лікарів стосовно сучасних досягнень генетики в цій галузі буде сприяти поглибленню уявлень щодо етіопатогенетичних механізмів виникнення злоякісного росту і дозволить своєчасно діагностувати як передпухлинні, так і пухлинні процеси різного генезу.
Лекційні та семінарські заняття проводилися за програмою, яка охоплює обсяг теоретичних і практичних знань за даною тематикою, необхідних для щоденної практичної роботи лікарів. Під час занять викладачі кафедри акцентували увагу слухачів на те, що виявлення спадкової схильності до онкологічної патології. Розрахунок ризику розвитку раку дає можливість виділити диспансерні групи пацієнтів, які будуть потребувати постійного нагляду як лікарів загальної практики сімейна медицина, так і лікарів інших фахів.
Отже, отримані на циклі тематичного удосконалення знання дозволять покращити розуміння лікарями різних фахів питань онкогенетики, сприятимуть покращенню якості та своєчасності діагностики злоякісних утворень у дітей та дорослих та клінічне ведення таких пацієнтів надалі. Заняття проходили на високому методичному рівні та викликали жвавий інтерес серед лікарів. Враховуючи обставини воєнного стану, всі заняття проводились у дистанційному режимі із використанням платформи Zoom. Навчання вирізнялося продуктивною взаємодією між слухачами та викладачами. Під час заключної конференції слухачі висловили щиру подяку науково-педагогічному складу кафедри за самовіддану роботу в надзвичайно складних умовах воєнного стану, за професіоналізм та побажали всім миру, стійкості та перемоги. Всі слухачі отримали посвідчення встановленого зразка.