30-31 березня 2023 року в рамках Міжнародної медичної виставки «Public Health» співробітниками кафедри ядерної медицини, радіаційної онкології та радіаційної безпеки та кафедрою радіології при підтримці Міністерства охорони здоров’я України, компанії «Protech Solutions Ukraine» та при взаємодії з офіційним партнером виставки Public Health: Congress&Events: Harwind проведено науково-практичну конференцію: «Мультидисциплінарний підхід в ультразвуковій діагностиці». Співорганізатором конференції виступив Національний університет охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика.
Основна мета цієї конференції полягала в ознайомленні лікарів практиків із сучасними можливостями методів ультразвукової діагностики в радіології. Для участі у форумі зареєструвалися понад 100 лікарів з усіх областей України, у тому числі експерти з радіології і функціональної діагностики, представники профільних кафедр, а також аспіранти кафедри ядерної медицини, радіаційної онкології та радіаційної безпеки. Тематика конференції охоплювала сучасні аспекти ультразвукового дослідження паренхіматозних органів та судин, ультразвуковій діагностиці в кардіоанестезіології, питань об’ємної ехографії, еластографії, визначенню гепаторенального індексу тощо.
Конференцію відкрив вступним словом заслужений лікар України, експерт з мультипараметричної ультразвукової діагностики (мп-УЗД), еластографії, стеатометрії, доплеру, президент Української асоціації фахівців ультразвукової діагностики (УАФУД) Олег Динник. Він також представив презентацію "Мультидисциплінарний підхід в ультразвуковій діагностиці неалкогольної жирової хвороби печінки". Жваву дискусію викликала доповідь доцента кафедри радіології Неллі Волик стосовно напрямків застосування об’ємної ехографії в пренатальній діагностиці та діагностиці патології матки та придатків. В доповіді були висвітлені важливі та актуальні питання ультразвукової діагностики: «Чому важливі технології об’ємної ехографії в практиці акушера-гінеколога?», «Чому важлива стандартизація в об’ємній ехографії?», «Які є способи аналізу отриманих діагностичних даних?» тощо.
Кафедру ядерної медицини, радіаційної онкології та радіаційної безпеки представляли: завідувач кафедри д.мед.н. Павло Король, професор Олег Щербіна та аспірант кафедри Максим Жайворонок, який представив усну доповідь «Застосування гепаторенального індексу в β-режимі для ультразвукового стадіювання жирової хвороби печінки». Учасники конференції відмітили також майстер-клас аспіранта Максима Жайворонка із визначення гепаторенального індексу-режимі для ультразвукового студіювання хворих на стеатоз.
Значну зацікавленість викликали презентація професора кафедри Української військово-медичної академії Едуарда Світличного «Ургентна ультразвукова діагностика легень»; керівника центру анестезіології, ЕКМО та інтенсивної терапії високотравматичних оперативних втручань клінічної лікарні Феофанія Максима Павловського «УЗД у кардіоанестезіології» та лікаря УЗД вищої категорії «Інституту травматології і ортопедії НАМН України» Людмили Осадчої «УЗД ділянки кульшового суглоба у дорослих».
Під час конференції завідувачі профільних кафедр обмінялися досвідом діяльності та поінформували аудиторію про нові можливості післядипломного навчання лікарів-радіологів.
Проведення конференції стало важливим кроком для зміцнення співпраці профільних кафедр, представників інших організацій та лікарів, які займаються різними аспектами ультразвукової діагностики. Учасники конференції отримають сертифікати згідно з вимогами Центру тестування МОЗ України.
Участь у подібних заходах дозволяє науково-педагогічним працівникам закладів вищої освіти знайомитись із сучасними методами мультидисциплінарного підходу в ультразвуковій діагностиці, впроваджувати ці знання у клінічну практику та щиро ділитися зі слухачами під час реалізації освітнього процесу.