7-8 квітня 2023 року під егідою громадської організації «Асоціація стоматологів Україні» за активної участі викладачів Національного університету охорони здоров’я України імені П.Л.Шупика організовано та проведено освітній захід для стоматологів «Стоматологічне здоров’я, як складова загального здоров’я людини».
У фокусі уваги лікарів були питання онкологічного огляду пацієнта, обговорення покрокового алгоритму діагностики та диференційної діагностики передракових захворювань слизової оболонки ротової порожнини, які були висвітлені в доповідях професорів Н. Гасюк та Gwen Cohen Brown (США).
В рамках розділу «Фармакотерапія в стоматології: призначення лікарських засобів, їх безпечність та ефективність» розглянули питання хірургічної тактики в лікуванні одонтогенних синуситів (отоларинголог, к.мед.н., М. Базега), неврологічні аспекти синдрому Костена (невролог, професор М. Тріщинська). Обговорили нові вимоги законодавства до призначення лікарських засобів в стоматології (професор І. Мазур) та застосування лікарських засобів в стоматології (доцент Н. Юнакова).
Гостру дискусію викликали питання взаємодії лікарських засобів, їхні медичні та юридичні наслідки. В обговоренні взяли участь стоматологи (доцент І. Скрипник), фармакологи (професор М. Хайтович) та підсумовували дискусію юристи (О. Бабич). Випадки із практичної стоматології та медицини випереджають законодавчі юридичні документи, тож фахівці мають спільними зусиллями попередити можливі небажані реакції використання та взаємодії лікарських засобів, а також захистити права та інтереси як пацієнта, так і лікаря.
Протягом другого дня стоматологічного форуму розглядалися питання надання стоматологічної допомоги пацієнтам з цукровим діабетом 2 типу. Про ендокринні аспекти метаболізму кісткової тканини, особливості перебігу хвороб пародонта до дискусії були залучені ендокринолог професор В. Орленко, хірург-імплантолог професор П. Леоненко, ортодонт професор М. Дрогомирецька та пародонтолог к.мед.н. М. Слободяник.
Активні процеси трансформації в системі охорони здоров’я потребують додаткового висвітлення питань про нові законодавчі акти МОЗ України. Про нові вимоги до клінічних баз стажування інтернів йшлося в доповіді професора В. Горачук. В рамках заходу організовано та проведено сателітні симпозіуми. Так, в одному з них висвітлювалися сучасні тренди виробництва та застосування засобів індивідуальної гігієни ротової порожнини (к.мед.н. С. Хлєбас). В другому симпозіумі «Сучасні протоколи діагностики та лікування інфекційно-запальних захворювань в стоматології» обговорювали питання систематизації хвороб пародонта, особливості ведення пацієнта в залежності від типу кісткової тканин (професор І.Мазур), тощо.
В цілому захід пройшов на «одному диханні» в атмосфері співпраці, взаємоповаги та розуміння! Дякуємо усім викладачам, організаторам і учасникам заходу за цікаві доповіді, конструктивні питання – відповіді, палкі дискусії!