Google search

 
 

27 червня на базі кафедри неврології №1 КМКЛ №9 відбулась наукова-освітня конференція для лікарів клінічної бази, присвячена нейроімунологічним захворюванням та первинним імунодефіцитам.

В ролі спікерів виступили: професор кафедри неврології №1 НУОЗ України імені П.Л. Шупика Т. Слободін та професор, завідувач кафедри педіатрії, імунології, інфекційних та рідкісних захворювань Міжнародного Європейського Університету А. Бондаренко.

З доповіддю на тему «Аутоімунні захворювання нервової системи» виступила професор Тетяна Слободін, висвітлюючи питання клінічної картини, діагностики, надання невідкладної допомоги та призначення підтримувальної терапії для хворих на такі аутоімунні захворювання як гостра та хронічні запальні демієлінізуючі полінейропатії, міастенія та аутоімунний енцефаліт.

Матеріали, представлені у доповіді, відображені у затверджених МОЗ у лютому 2023 року настановах та стандартах допомоги пацієнтам з ХЗДП та міастенією, Т. Слободін є членом експертної групи зі створення даних стандартів. Експертна група завершує роботу над настановами та стандартами надання допомоги пацієнтам із синдромом Гійєна-Барре, аутоімунного енцефаліту.

Професор А. Бондаренко висвітлила питання етіології, поширеності та діагностики первинних імунодефіцитів. Доповідь містила тези щодо асоціації аутоімунних неврологічних захворювань з недіагностованими первинними імунодефіцитами, що є підґрунтям для подальших досліджень та обговорень. Матеріали доповіді також базувались на нещодавно затверджених у МОЗ стандартах та настановах діагностики та лікування хворих на первинний імунодефіцит.

Тісна співпраця мультидисциплінарної команди та популяризація знань про ці захворювання сприяє ранньому діагностуванню, скеруванню пацієнтів до необхідного спеціаліста, швидшому призначенню необхідної терапії та значно покращує перебіг захворювання та якість життя пацієнта.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також