22-23 серпня 2023 року громадською організацією «Українське товариство радіаційних онкологів», співробітниками кафедри ядерної медицини, радіаційної онкології та радіаційної безпеки НУОЗ України імені П.Л. Шупика, Національним інститутом раку МОЗ України, при підтримці Міністерства охорони здоров’я України, Головного управління охорони здоров’я Закарпатської обласної держадміністрації  та при взаємодії з офіційним партнером Державним підприємством «УДВП ІЗОТОП» проведено науково-практичну конференцію: «Актуальні питання радіаційної онкології в Україні».

Основна мета цієї конференції полягала в ознайомленні лікарів практиків із сучасними можливостями методів радіаційної онкології в Україні. Для участі у форумі зареєструвалися понад 100 лікарів з усіх областей України, у тому числі експерти з радіаційної онкології та ядерної медицини, завідувачі та представники профільних кафедр, аспіранти.

Тематика конференції охоплювала сучасні аспекти радіаційної онкології органів голови та шиї, грудної та черевної порожнини, органів малого тазу тощо.

Конференцію відкрив вступним словом Голова Закарпатської обласної державної адміністрації Віктор Микита та побажав учасникам форуму творчої та плідної роботи.

Кафедру ядерної медицини, радіаційної  онкології  та радіаційної безпеки представляли: завідувач кафедри д.мед.н. Павло Король, професор Олег Щербіна, доценти кафедри Володимир Івчук та Юлія Северин.

Жваву дискусію викликала доповіді д.мед.н. Павла Короля «Роль методів гібридної візуалізації в клінічній практиці лікарів з променевої діагностики та ядерної  медицини», в якої піднімались важливі та актуальні питання радіаційної онкології: «Чому важливі методи гібридної візуалізації в практиці променевого терапевта?», «Які є способи перегляду отриманих діагностичних даних?» тощо.

Доцент кафедри Юлії Северин поділилася інформацією на тему: «Досвід навчання у відділенні радіаційної онкології Стенфорда: краніоспінальне опромінення».

Під час конференції завідувачі профільних кафедр обмінялися досвідом діяльності та поінформували аудиторію про нові можливості післядипломного навчання лікарів з радіаційної онкології та ядерної медицини.

Проведення конференції стало важливим кроком для зміцнення спільноти профільних кафедр і безперервного професійного розвитку лікарів, які займаються різними аспектами ультразвукової діагностики. Учасники конференції отримають сертифікати згідно з вимогами Центру тестування МОЗ України.

Участь у подібних заходах дозволяє науково-педагогічним працівникам закладів вищої освіти знайомитись із сучасними методами мультидисциплінарного підходу в радіаційній онкології з метою забезпечення їх впровадження у клінічну практику, а також використовувати отримані знання в освітньому процесі НУОЗ України імені П.Л. Шупика.

Актуальність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів
Корисність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів