20-22 вересня 2023 року у м. Гент (Бельгія) відбулася 29- та зустріч PanCare - Європейської організації довготривалого моніторингу пізніх наслідків лікування онкологічних захворювань у дитячому та підлітковому віці.

На сьогодні понад 70% дітей та підлітків з онкологічними захворюваннями можуть бути вилікувані. Популяція людей, які перемогли рак у дитинстві, стрімко збільшується у всьому світі. Незважаючи на такі високі показники успішності лікування, до 60–70% осіб, які перенесли рак у дитячому віці, страждають від довгострокових негативних наслідків, пов’язаних із раком та його лікуванням, причому до 30% з них мають тяжкі ускладнення. Такі пацієнти потребують подальшого спостереження протягом усього життя. Розвиток пізніх ускладнень впливає на здоров’я, соціальне та емоційне благополуччя пацієнтів та їх сімей, когнітивні функції постраждалих. Пізні несприятливі події також створюють тягар для суспільства через збільшення споживання медичних послуг та потреб у соціальній чи освітній підтримці та реабілітації.

Впровадження довгострокового спостереження, профілактики, раннього виявлення та лікування пізніх наслідків терапії онкологічних захворювань, які пацієнти перенесли у дитячому та підлітковому віці, є надзвичайно актуальним для нашої країни.

Доцент кафедри терапії, сімейної медицини, гематології і трансфузіології Галина Мороз ініціювала створення групи із довготривалого моніторингу пізніх наслідків лікування онкологічних захворювань в КДП «Охматдит», яка є клінічною базою кафедри.

За фінансової та інформаційної підтримки благодійного фонду «Таблеточки» Галина Мороз та завідувачка педіатричним відділенням КДП «Охматдит» Ольга Медведєва взяли участь в роботі 29-тої зустрічі PanCare - Європейської організації довготривалого моніторингу пізніх наслідків лікування онкологічних захворювань у дитячому та підлітковому віці, познайомилися з досвідом організації спостереження пізніх наслідків у різних країнах, обговорили питання співробітництва з колегами з Польщі, Словенії, Нідерландів, оргкомітетом PanCare та аспекти впровадження такого моніторингу в Україні.