9-12 жовтня в м. Париж відбувся форум акушерів-гінекологів світу, а саме XXIV Конгрес FIGO (Світової Федерації Гінекологів та Акушерів), який проходив у величезному паризькому Конвеншн-центрі за участі понад 8 000 делегатів з 116 країн світу. FIGO має величезний авторитет у світі і з певних питань переважає ВООЗ, оскільки обʼєднує спеціалістів, які більш детально вивчають здоров’я матерів та дітей.

Активну участь у роботі конгресу взяла делегація лікарів, що представляли Асоціацію акушерів-гінекологів України, які зробили все, щоб про Україну та ті події, які відбуваються у нашій країні, почули всі делегати конгресу. Українські науковці представили свої наукові здобутки, інноваційні методики допомоги вагітним жінкам, новонародженим, а також розповіли про війну, яка триває зараз в Україні, ту агресію, яку переживає наш народ, про руйнування медичних закладів, про насилля, яке коїться над українськими жінками під час бойових дій, і про винуватця цієї агресії, яким є російська федерація.

На багатьох секційних і пленарних засіданнях, на майданчиках для виступів з дискусіями лікарі акушери-гінекологи ділились своїми здобутками, напрацюваннями, досвідом, обговорювали проблемні питання надання акушерсько-гінекологічної допомоги. Члени Асоціації акушерів-гінекологів України  брали активну участь і виступали з доповідями з актуальних питань акушерства та гінекології. Чисельні доповіді науково-педагогічних працівників та молодих лікарів від НУОЗ України імені П. Л. Шупика викликали зацікавленість та дискусію із закордонними колегами.

Кафедра акушерства та гінекології №1 також взяла активну участь у роботі Конгресу. Завідувач кафедри професор Олег Голяновський представив сучасні розробки та напрацювання кафедри щодо діагностики і розродження вагітних з такою тяжкою акушерською патологією, якою є аномально інвазивна плацента. На представленому е-постері і флеш-презентації О. Голяновський представив шляхи оптимізації надання допомоги даній категорії вагітних та інноваційні розробки щодо зменшення обʼєму крововтрати, оптимальної хірургічної методики, і в деяких випадках - збереження репродуктивного органу за цієї тяжкої акушерської патології, яка небезпечна розвитком масивних профузних кровотеч. Доповіді були позитивно сприйняті зарубіжними колегами та викликали обговорення серед учасників.

Результатом багаторічних зусиль Асоціації акушерів-гінекологів України стало те, що вперше Україну обрали до керівного органу Федерації - президії FIGO, а на виборах президента FIGO впевнено переміг великий друг України, професор з Німеччини Frank Louwen. Зазначена непересічна подія в майбутньому поліпшить міжнародну співпрацю України із закордонними колегами, що покращить рівень надання медичної допомоги українським жінкам та дітям.