Google search

 
 

24-25 жовтня відбулась ІХ науково-практична конференція з міжнародною участю «Розбудова системи забезпечення якості клінічних лабораторних досліджень в Україні».

У роботі конференції взяли участь директор Департаменту високотехнологічної медичної допомоги та інновацій МОЗ України Василь Стрілка, генеральний директор Українського центру трансплант-координації Дмитро Коваль, 7 міжнародних експертів в галузі лабораторної медицини та фахівці з усіх регіонів України.

Під час  конференції були розглянуті концептуальні питання стратегії планування та управління якістю клінічних лабораторних досліджень, обговорювались питання щодо проведення акредитації медичних лабораторій в Україні на відповідність стандарту ISO 15189. Увагу слухачів привернули такі актуальні питання як: лабораторна діагностика невідкладних станів, діагностика онкогематологічних захворювань, анемій, стандартизація мікроскопічних досліджень та лабораторний супровід органних трансплантацій. Одним з пріоритетних напрямків було обговорення подальших шляхів розбудови системи забезпечення якості клінічних лабораторних досліджень в Україні.

 В роботі конференції взяли участь співробітники кафедри медичної та лабораторної генетики. Завідувач кафедри медичної та лабораторної генетики, чл. - кор. НАМН України професор Наталія Горовенко була модератором пленарного засідання 2 та модератором секційного засідання «Лабораторна генетика». На початку секційного засідання «Лабораторна генетика» професор Наталія Григорівна привітала присутніх колег та онлайн слухачів з десятиріччям з моменту старту програм МПР «Цитогенетика» і «Молекулярна генетика» та вказала на значні досягнення учасників раундів за цей час. В своєму виступі професор Н. Горовенко також зазначила важливість проведення стандартизації в лабораторній генетиці та наголосила на необхідності розуміння фахівцями можливих ризиків під час проведення лабораторного дослідження та шляхів їх подолання. Вона підсумувала, що результати раунду програм МПР «Цитогенетика» і «Молекулярна генетика» та доповіді провідних фахівців демонструють високий рівень володіння сучасними генетичними методами діагностики спеціалістів з лабораторної генетики.

Також професор Н. Григорівна звернула увагу учасників засідання на важливості тісної співпраці між лікарями-генетиками та спеціалістами з лабораторної генетики під час встановлення заключного діагнозу пацієнту, роботи їх як єдиної міждисциплінарної команди.

Доцент кафедри медичної та лабораторної генетики Олена Євсеєнкова виступила на секції «Лабораторна генетика» з доповіддю «Ізохромосоми та ізодицентричні хромосоми. Особливості молекулярно-цитогенетичної діагностики», в якій висвітлила механізми формування структурно перебудованих хромосом, можливості їх ідентифікації із залученням сучасних молекулярно-цитогенетичних методів діагностики та вплив ізохромосом,  ізодицентричних хромосом на генетичний дисбаланс осіб із відповідними змінами в каріотипі.

Під час роботи секційного засідання «Лабораторна генетика» значну увагу було приділено питанням організації контролю якості в галузі лабораторної генетики в сучасних умовах.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також