Google search

 
 

Щорічно 5 листопада спеціалісти з медицини праці у всьому світі відзначають день Бернардіно Рамацціні. Бернардіно Рамацціні (Bernardino Ramazzini) (04.10.1633 – 05.11.1714) – італійський лікар, засновник медицини праці. Впродовж 1682–1700 р.р. очолював кафедру теоретичної медицини в університеті Модени, а у 1700–1714 р.р. працював професором медицини університету в Падуї. У 1700 році видав книгу «De Morbis Artificum Diatriba» («Міркування про працю ремісників»), яку вважають початком гігієни праці, як нової наукової і практичної галузі медицини.

В рамках відзначення пам’яті Бернардіно Рамацціні Collegium Ramazzini впродовж 22–25 жовтня 2023 р. провів Міжнародну конференцію «Навколишнє середовище, праця та здоров’я в 21 столітті: Стратегії та шляхи вирішення глобальної кризи» (Болонья, Італія). Основними проблемами сучасної медицини праці, які потребують свого наукового вирішення, визнані – загрози здоров’ю працюючих та сфері праці внаслідок змін клімату і забруднення довкілля, війн, катастроф та пандемій. У конференції взяв онлайн участь завідувач кафедри медицини праці, психофізіології та медичної екології НУОЗ України імені П. Л. Шупика професор Денис Варивончик. 

Під час конференції учасники ще раз підтримали неухильне дотримання  «Collegium Ramazzini Statement on Russia’s War on Ukraine», у  якій заначено: «…Як прихильники глобального здоров’я, ми засуджуємо використання енергії та їжі Росією як зброї. Припинення постачання нафти та газу в Європу призвели до енергетичної кризи та зростання витрат на пальне у всьому світі. Військове захоплення Росією сільськогосподарських земель України, знищення зерна, споруд для його зберігання та порушення поставок з українських морських портів загрожують продовольчій безпеці 400 мільйонів людей, особливо в Африці та Азії. Вторгнення Росії в Україну за оцінками призвело до втрати 2,8 трлн. дол. США. Це кошти, які могли б бути використаними для охорони здоров’я, забезпечення продовольчої безпеки та подолання кліматичної кризи. Ми наполягаємо на тому, щоб Росія негайно вийшла з окупованих територій України та зупинила свою агресію. Ми закликаємо глобальну спільноту підтримати Україну у її післявоєнному відновленні та реконструкції. Collegium Ramazzini зобов’язаний допомогти Україні у зусиллях щодо досягнення тривалого миру, здоров'я, і сталого розвитку» [https://e.surl.li/mjlxtu].

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також