Google search

 
 

Відбулась зустріч у Національному інституті раку МОЗ України з фахівцями, які опікуються проблемами реабілітації в онкології та професорами Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика.

Зустріч відбулась на рівні Директора інституту Олени Єфіменко та проректора НУОЗ України імені П. Л. Шупика Раїси Моісеєнко. В роботі брали участь завідувачі кафедри онкології  професор Прокіп Гордійчук та кафедри фізичної та реабілітаційної медицини і спортивної медицини професор Олександр Володимиров.

Обговорено шляхи співпраці НУОЗ України імені П. Л. Шупика та Національного інституту раку, актуальні питання підготовки спеціалістів, розташування і діяльності кафедр на території інституту, спільної розробки підходів до опрацювання нормативних документів щодо гострої, післягострої та довготривалої реабілітації пацієнтів.

На сьогодні Законом України «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я» визначено суб’єкти, які можуть надавати реабілітаційну допомогу: це фахівці з реабілітації, а саме, лікарі фізичної та реабілітаційної медицини; фізичні терапевти; ерготерапевти; терапевти мови і мовлення; протезисти-ортезисти; психологи, психотерапевти; сестри медичні з реабілітації; асистенти фізичних терапевтів та ерготерапевтів.

Проводити реабілітацію фахівці з реабілітації можуть як у складі мультидисциплінарної реабілітаційної команди, так і надавати реабілітаційну допомогу самостійно відповідно до мети, зазначеної в індивідуальному реабілітаційному плані, у формах, не заборонених законодавством.

Зміни, що прийнято на сьогодні, потребують підготовки спеціалістів реабілітаційного профілю і розбудови правильних підходів до організації процесу реабілітації. З урахуванням сталого зростання онкологічної ураженості населення і прогнозів щодо подальшого зростання темпів захворюваності, постало гостре питання відновлення пацієнтів під час та після лікування онкопатології.

Спеціалісти відвідали реабілітаційні підрозділи інституту, ознайомились з методиками, що використовуються під час реабілітації. Обговорено можливість створення спільної робочої групи і підготовки пропозицій щодо схем і порядку виконання реабілітаційних програм по окремих нозологіях. На їх основі, після впровадження і отримання зворотного зв’язку від лікарів і пацієнтів,  надалі їх опрацьовувати і поширювати підходи у реабілітації на інші нозології.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів
Корисність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів
Доступність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також