Інфекції, пов’язані з наданням медичної допомоги, є одним із найчастіших типів небажаних явищ, що виникають при наданні медичної допомоги, і щорічно уражають сотні мільйонів пацієнтів у всьому світі. За оцінками наукових публікацій, у світі було зареєстровано 48,9 мільйона випадків захворювання та 11 мільйонів випадків смерті, пов’язаних із сепсисом, що склало майже 20% усіх випадків смерті.
Ці та чисельні інші клінічні аспекти діагностики та лікування сепсису у пацієнтів були висвітлені під час циклу тематичного удосконалення кафедри анестезіології та інтенсивної терапії (очно-заочна форма з елементами дистанційного навчання, 78 годин; куратор – асистент Дмитро Дімура). Навчання проводилося для лікарів-анестезіологів, хірургів, інфекціоністів та лікарів інших спеціальностей.
Серед прочитаних 24-х лекцій слухачі виокремили записані відеопрезентації Михайла Бондаря, який присвятив значну частину свого професійного життя дослідженню різних аспектів діагностики та лікування сепсису, а також лекції завідувача кафедри анестезіології та інтенсивної терапії професора Олега Лоскутова.
Під час навчання було розглянуто такі актуальні питання: про системну запальну реакцію, сепсис і його клінічні форми, клінічні прояви сепсису та його лабораторна діагностика, основні напрямки інтенсивної терапії сепсису, особливості раціональної антибіотикотерапії, поняття про деескалаційну антибіотикотерапію, механізми антибіотикорезистентності та антибіотикотерапія мультиантибіотико-резистентних збудників, особливості діагностики та інтенсивної терапії грибкового сепсису тощо.
Тематичний цикл викликав неабиякий інтерес лікарів – на ньому навчалися 74 лікарі з різних куточків України. По закінченні циклу навчання було отримано схвальні відгуки від слухачів про оптимально адаптовані до сучасних умов можливості навчання та відзначена актуальність тематики такої клінічної проблеми як діагностика та інтенсивна терапія сепсису.