16 лютого 2024 року в ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова» НАМН України відбулася щорічна науково-практична конференція «Шалімовські Дні: актуальні питання надання хірургічної допомоги у воєнний час», основними програмними напрямами якої були хірургія бойової травми, реконструктивно-відновна хірургія наслідків бойової травми, торакоабдомінальна хірургія, хірургія серця та магістральних судин (поранення серця та судин), гепатобіліарна хірургія та їх комплексний періопераційний та анестезіологічний супровід.

У роботі конференції взяли участь співробітники кафедри хірургії та судинної хірургії НУОЗ України імені П. Л. Шупика: завідувач, заслужений лікар України, професор Сергій Саволюк та асистент кафедри, PhD Андрій Дембіцький.

Конференція була насичена актуально-проблемними та практично-орієнтованими доповідями, що висвітлювали окремі аспекти військової хірургії, а саме: вогнепальні поранення печінки, особливості тактичного скороченого хірургічного контролю бойової травми живота, питання хірургічного лікування бойової травми дванадцятипалої кишки та підшлункової залози, хірургічна корекція наслідків бойової травми судин, сучасні можливості торакальної хірургії при лікуванні поранень та хворих в умовах війни, проблеми реконструкції та відновлення складних дефектів покривних тканин.

Особливо цікавими виявились презентації клінічних випадків бойових травм та сучасних, а головне – ефективних та малоінвазивних (лапароскопія, ендоскопія, ендоваскулярна хірургія) методів їх лікування, детальні розбори клініко-організаційних аспектів надання хірургічної допомоги, а також усіх актуальних проблемних питань та викликів, що стоять перед медичними (військовими та цивільними) службами, що на сьогодні об’єднані в єдиний медичний простір.