08–09.02.2024 року в місті Славсько Львівської області відбулась конференція “Мініінвазивні технології в сучасній хірургії”, у якій взяли участь завідувач кафедри хірургії і проктології, професор Я. Фелештинський, доцент В. Ватаманюк та аспірант кафедри М. Онишко.

На конференції були присутні військові хірурги, лікарі-хірурги з усіх регіонів України, зокрема з Національного Наукового Центру хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України, Військово-медичного клінічного центру Західного регіону, Львівської обласної клінічної лікарні, наукового-педагогічні працівники закладів вищої освіти, аспіранти, лікарі.

Наукова тематика конференції охоплювала актуальні питання хірургічного лікування вогнепальних поранень органів черевної порожнини, грудної клітки та кінцівок. В ході конференції також обговорювались питання мініінвазивного лікування пацієнтів з грижами передньої стінки живота, баріатрична хірургія та ендоскопічна хірургія.

Головуючий на засіданні професор Я. Фелештинський представив доповідь на тему: “Сучасні методи лапароскопічної та відкритої алопластики при післяопераційних вентральних грижах”. Аспірант кафедри хірургії і проктології М. Онишко ознайомив присутніх з інформацією на тему: “Експериментально-морфологічне обґрунтування фіксації сітки при TAPP у пацієнтів із защемленими пахвинними грижами”. Учасники конференції, що ставили питання, відзначили високий науково-практичний рівень зазначених доповідей.

Використання новітніх технологій, зокрема лапароскопічних, ендоскопічних та мініінвазивних, в лікуванні поранених, а також в лікуванні хірургічних захворювань цивільного населення будуть впроваджені в клінічну практику.

Проведення наступної конференції на тему “Мініінвазивні технології в сучасній хірургії” планується на 2025 рік.