15 березня в НДСЛ «Охматдит» МОЗ України за участі кафедри неонатології та кафедри педіатрії, дитячої неврології та медичної реабілітації НУОЗ України імені П. Л. Шупика відбулась науково-практична конференція з міжнародною участю, присвячена Всесвітньому дню сну Equity for Global Health. Вплив сну на глобальне здоров’я. Всесвітній день сну, який відмічається з 2008 року, враховуючи нові дані щодо впливу сну на стан здоров’я та розвитку людини.

З доповідями на конференції виступили завідувач кафедри неонатології НУОЗ України імені П.Л. Шупика член-кор. НАМН України професор Є. Шунько, завідувач кафедри педіатрії, дитячої неврології та медичної реабілітації доцент О. Назар, асистент кафедри неонатології к. мед. н. О. Бєлова.

В доповідях учасників конференції зазначено важливість якісного сну для здорового розвитку дітей, підтримки здоров’я в усіх вікових категоріях від народження до зрілого віку. Сучасні можливості діагностики та корекції порушень сну у вагітних, немовлят та дітей з порушеннями нейророзвитку, хронічними захворюваннями легень, нервово-м’язовими захворюваннями відкривають нові можливості підвищення ефективності лікування та покращення якості життя у хворих дітей та їх батьків.

Актуальне значення має організація безпечного сну для профілактики синдрому раптової смерті немовлят, інформацію стосовно безпеки сну необхідно надавати медичним працівникам, батькам та суспільству. В НДСЛ «Охматдит» відкрито першу в Україні дитячу лабораторію сну, в якій є можливості діагностики порушень сну з застосуванням сучасних технологій у дітей з всіх вікових категорій за медичними показаннями.