Google search

 
 

В суботу 9 березня кафедра кардіології НУОЗ України імені П. Л. Шупика продовжила проводити безкоштовні факультативні заняття для лікарів. Такі зустрічі проводяться з метою поширення інновацій у медичній практиці, відкриття нових горизонтів у лікуванні коморбідних станів, сприянню підвищення професійної компетентності медичних працівників.

Суспільство і час ставить нові виклики для українських лікарів. Надважливу тему підняли професор, академік АНВО України, директор Навчально-наукового інституту психічного здоров’я Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Олег Чабан та професор, завідувач кафедри кардіології НУОЗ України імені П. Л. Шупика, заслужений лікар України Марина Долженко: «На прийомі пацієнт після фронту. Особливості спілкування». Детально розглядали проблему адаптації військових до реалій мирного життя.

Цікавий та водночас складний клінічний випадок поліморбідного пацієнта представили професор кафедри кардіології НУОЗ України імені П. Л. Шупика Юрій Сіренко та Марина Долженко та показали, коли необхідно використовувати індивідуальний підхід в лікуванні.

Лариса Биковська, лікар-кардіолог, завідувач консультативної поліклініки КЗ «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. І.І. Мечникова» та Уляна Черняга-Ройко, доцент кафедри променевої діагностики ЛНМУ, голова Асоціації фахівців серцево-судинної патології провели майстер-клас: «Тандемна практика у веденні пацієнтів із фібриляцією передсердь: аспекти колегіальної взаємодії». Спікери обговорили нову класифікацію фібриляції передсердь та тактику ведення пацієнта після коронарної реваскуляризації та при порушеннях ритму.

Оновлені рекомендації з ХОЗЛ 2024, представлені Іриною Гонтою, головним фахівцем області за спеціальністю пульмонологія м. Одеса, висвітлили необхідність уваги з боку сімейного лікаря на широкий спектр факторів ризику, які впливають на розвиток хронічних обструктивних захворювань легень (ХОЗЛ), зокрема акцентуючи на значущості попередньої діагностики та вчасного втручання для зменшення прогресування захворювання та покращення якості життя пацієнтів.

Головним принципом доказової медицини є використання наукових доказів та клінічних досліджень для прийняття рішень у лікувальному процесі. Цей підхід базується на суворому аналізі даних з рандомізованих клінічних випробувань, систематичних оглядах та мета-аналізах. Його мета полягає в тому, щоб забезпечити найвищий рівень ефективності та безпеки в лікуванні пацієнтів. Персоналізована медицина. Чи є протиставлення до доказової медицини? Більш детально про це розповіла Ірина Давидова, доцент кафедри кардіології НУОЗ України імені П. Л. Шупика.

Під час зустрічі учасники мали можливість ставити свої запитання спікерам, що сприяло активному обміну інформацією та поглибленню знань.

Більш детальну інформацію про всі майбутні заходи можна знайти на веб-сайті Webcardio.org та в освітньому додатку MedUA.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також