20 березня 2024 року відбувся спільний захід Національного університету охорони здоров'я України імені П.Л. Шупика, НМУ імені О.О. Богомольця та ПВНЗ “Київський медичний університет”. Колективи закладів вищої освіти провели міжнародну наукову конференцію «Стратегії розвитку особистості здобувачів медичної освіти».

Сучасний етап розвитку освіти в Україні є періодом інтенсивних пошуків у теорії та практиці навчання й виховання. Освіта та виховання мають велике значення для цивілізованого світу, оскільки вони визначають стратегію держави на десятиліття як могутній соціокультурній силі. Мета цього процесу – розвиток особистості, що стає акцентом у розвитку нації. Найвищий рівень освіти виявляється у духовному зростанні нації, її національній самосвідомості та утвердженні національної та громадянської ідентичності. Одним з основних завдань навчально-виховного процесу є розвиток особистості майбутніх спеціалістів через впровадження системи організаційних та педагогічних заходів. Ці заходи спрямовані на оволодіння вищими медичними програмами на певному рівні та на їхнє патріотичне, моральне, духовне, естетичне і фізичне виховання. Саме цьому питанню і була присвячена конференція.

Відкрив конференцію пленарним виступом завідувач кафедри педагогіки, психології, медичного та фармацевтичного права НУОЗ України імені П.Л. Шупика МОЗ України професор Володимир Краснов темою, яка присвячена провідній ролі медичної освіти у післявоєнному відновленні сфери охорони здоров’я України.

На секційних засіданнях наукового заходу було представлено понад 50 доповідей. Теми секційних засідань були присвячені таким питанням:

• «Стратегії утвердження професійної та громадянської ідентичності здобувачів вищої освіти».
  • «Традиційні та інноваційні підходи до викладання соціально-гуманітарних дисциплін у закладах медичної освіти. Освітні технології».
  • «Адаптивні процеси у вищій медичній освіті. Новітні підходи до організації освітнього процесу. Досвід використання навчальних онлайн платформ та віртуальних тренажерів».

Резолюцію конференції можна подивитися за посиланням