21 - 22 березня 2024 р. відбулась науково-практична конференція «Доказова та персоніфікована медицина в ревматології». Конференція пройшла в on-line та off-line форматах.
Кафедра терапії та ревматології брала активну участь у заході. Відкрив конференцію завідувач кафедри терапії та ревматології НУОЗ України імені П.Л. Шупика, академік НАМН України, професор Володимир Коваленко. Він виступив з проблемною доповіддю «Автоімунне запалення: резистентність і фармакотерапевтична стратегія», яка є дуже актуальною в умовах сьогодення. В конференції взяли участь відомі вчені України та зарубіжних країн.
Ще однією цікавою подією 21 березня став круглий стіл «Подагра та гіперурикемія», в якій приймали участь професори кафедри терапії та ревматології Олег Борткевич, Галина Проценко та професор кафедри нефрології Стелла Кушніренко, після якого тематика подагри була висвітлена ще у багатьох доповідях. Власним досвідом з лікування цього захворювання поділилась доцент кафедри терапії та ревматології, Анна Крилова, «Ефективність уратзнижувальної терапії в лікуванні різних фенотипів порушення обміну сечової кислоти». А професор кафедри терапії та ревматології, Олег Борткевич модерував секцію «Подагра: виклики сьогодення» та виклав свій погляд у доповіді «Подагра: передумови успішного лікування».
22 березня відбулось секційне засідання: «Актуальні питання сучасної ревматології», де доцент кафедри терапії та ревматології, Анна Крилова була модератором та виступила з доповіддю «Хвороба відкладення пірофосфату кальцію: сучасний стан проблеми».
До перегляду трансляції були запрошені лікарі різних спеціальностей: ревматологія, загальна практика – сімейна медицина, терапія, кардіологія, медицина невідкладних станів, неврологія, функціональна діагностика, ортопедія та травматологія, ультразвукова діагностика.
У кінці конференції відбулася нарада Асоціації ревматологів України, головних спеціалістів НАМН України та експертів МОЗ України, головних обласних ревматологів та терапевтів, а також провідних фахівців.
Усі учасники конференції, що брали участь в режимі on-line, змогли поставити запитання, залишити коментарі в чаті та послухати не тільки доповіді та лекції, а й почути живі дискусії, думки та обговорення проблемних питань експертами.
Учасники заходу, які успішно пройшли тестування (набрали мінімум 60% вірних відповідей) протягом 72-х годин після завершення події, мали можливість отримати сертифікат 10 балів БПР.
Запис трансляції доступний і після завершення конференції, отримати доступ до трансляцій ви можете на сайтах: https://strazhesko.org.ua/, https://www.facebook.com/strazhesko, https://rheumahub.org.ua/.