16-17 березня 2024 р. завідувач кафедри паліативної та хоспісної медицини професор Анатолій Царенко як представник Української діабетичної федерації взяв участь у засіданні Платформи для людей з діабетом 2 типу (T2D), яку у Брюсселі проводила Міжнародна діабетична федерація.

Учасники Платформи T2D, більшість з яких це були люди, що живуть з діабетом, представляли більше 30 країн.

Мета Платформи T2D полягає в тому, щоб голос спільноти людей з діабетом 2 типу був почутий, щоб допомогти підвищити їхню обізнаність, сприяти їх участі у проєктах пов’язаних з діабетом, допомагати зменшити стигматизацію щодо ЦД 2 типу та підтримувати один одного. Основними напрямками діяльності Платформи T2D є участь у наукових панелях, зустрічі з політичними діячами для обговорення політики діабету або участь у кампаніях у соціальних мережах онлайн, для обговорення напрямків подолання бар’єрів, які заважають людям із ЦД 2 типу, а також розробити навчальну програму для навчання з питань адвокації.

Крім цього було достатньо часу для неформального спілкування під час перерв та увечері. Наших колег зацікавив досвід Української діабетичної федерації щодо розробки Державної стратегії профілактики і протидії ЦД 2 типу, скринінгові програми в регіонах, особливо з військовими і пораненими в госпіталях, навчально-просвітницькі програми, а також пропозиції кафедри паліативної та хоспісної медицини щодо розвитку напрямку паліативної та хоспісної допомоги хворим на цукровий діабет з тяжкими ускладненнями, наприкінці життя та в термінальних стадіях захворювання. Цікавий досвід є у наших колег з Убекистану щодо організації мультидисциплінарних скринінгових бригад для обстеження населення в гірських селах. Без сумніву, можливість пізнати досвід багатьох країн, знадобиться для покращення роботи щодо попередження, протидії та паліативної та хоспісної допомоги хворим на цукровий діабет в Україні.

Актуальність матеріалу: 67.5% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 69.5% - 2 Голосів