6 квітня відбулися факультативні заняття, що організовує кафедра кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика. На он-лайн зустріч, за участю експертів з кардіології, пульмонології, зібралися лікарі різних спеціальностей.
Розгляд сучасних підходів у діагностиці та лікуванні хронічних захворювань, обмін досвідом та вивчення новітніх медичних технологій, обговорення результатів найновіших досліджень та клінічних випробувань - ось головна мета проведення заходу.
Сергій Кожухов, д. мед. н., керівник відділу клінічної фармакології та кардіо-онкології ДУ «ННЦ «Інститут кардіології, клінічної та регенеративної медицини імені академіка М.Д. Стражеска НАМН України» у своїй доповіді: «Кардіопротективна роль сірководню - клінічне значення при інфаркті міокарда» розбирав проблему реабілітації кардіологічних пацієнтів після серйозної серцево-судинної події.
Чи можливо поставити діагноз ІХС на «чистих судинах?», в яких випадках ангіографії недостатньо? Відповіді на ці питання шукали асистент кафедри кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика Тетяна Сімагіна та професор, завідувач кафедри кардіології НУОЗ України імені П.Л. Шупика Марина Долженко.
Хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ) посідає третє місце у світі серед хронічних хвороб, що щорічно призводить до мільйонів смертей. Ця хвороба характеризується поступовим зниженням функції легень, що може призвести до утрудненого дихання та інвалідності і впливає на якість життя пацієнтів, збільшує ризик розвитку інших захворювань. Про арсенал лікувальних можливостей при боротьбі з цією патологією розповів лікар-пульмонолог вищої категорії, заслужений лікар України Іван Тельнов.
І на завершення зустрічі Марина Долженко провела майстер-клас: «Первинна профілактика серцево-судинних захворювань у молодого пацієнта. Чи потрібна медикаментозна підтримка?». Без уваги не залишилися фактори ризику та способи модифікації життя пацієнтів.
Особливістю заходу став зворотній зв’язок від слухачів, адже після кожного виступу надходили питання від аудиторії.
Більш детально про майбутні заходи можна дізнатися на сайті www.Webcardio.org.