23-24 травня 2024 на базі Клінічної лікарні «Феофанія» ДУС України НУОЗ України імені П.Л. Шупика, Клінічна лікарня «Феофанія» ДУС України, The Royal College of Pathologists, UK, Комунальне некомерційне підприємство «Oбласне територіальне медичне об'єднання м. Краматорськ», Міжрегіональна Академія Управління Персоналом провели ІІ щорічну міжнародну науково-практичну конференцію «Сучасна морфологія - виклики та досягнення», що пройшла у змішаному форматі.

На початку заходу було зареєстровано більше 840 лікарів, на момент прямої трансляції зафіксовано 2400 активних переглядів. На конференції були обговорені стан, виклики та перспективи розвитку системи патогістологічних та цитоморфологічних досліджень в Україні, досягнення судово-медичної експертизи, юридичні і правові аспекти в роботі лікарів-спеціалістів на рівні медичних закладів. Окрім цього розглядались особливості мультидисциплінарного підходу в роботі клініцистів, цитологів та лікарів-патологоанатомів на прикладах діагностики та лікування різноманітних захворювань.

Основними доповідачами конференції були НПП кафедри морфології, клінічної патології та судової медицини НУОЗ України імені П.Л. Шупика – завідувач кафедри професор О. Дядик, доценти К. Шатрова та В. Заріцька, аспіранти кафедри В. Ільченко та С. Глухов, співробітники кафедри фундаментальних дисциплін та інформатики – завідувач кафедри професор О. Мінцер, доцент О. Суханова, аспірант Є. Вембер, лікарі Центру патологічної анатомії та молекулярно-генетичної діагностики, лікарі-клініцисти лікарні «Феофанія», лікарі-патологоанатоми НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України.

В роботі конференції активну участь брали судово-медичні експерти - співробітники Київського обласного бюро судово-медичної експертизи – завідувач відділу комісійних судово-медичних експертиз доцент О. Петрошак., завідувач відділу судово-медичної криміналістики Оксана Макаренко, доктори юридичних наук, що спеціалізуються в галузі медичного права.