На кафедрі сімейної медицини та АПД за запитом лікарів успішно і на високому професійному рівні проводяться цикли тематичного удосконалення «ЕКГ-діагностика в загальноклінічній практиці».
Сучасна функціональна діагностика має в своєму розпорядженні велику кількість інструментальних методів дослідження. Одним із найбільш поширених, інформативних і доступних з них є електрокардіографія. Безпечність цього методу діагностики дозволяє повторювати дослідження без обмежень, що досить важливо не тільки для діагностики захворювання, але і для спостереження за його перебігом, контролем ефективності лікування і прогнозуванням ускладнень.
Саме з цією метою з 06.05.24 по 20.05.24 р. проводився цикл тематичного удосконалення «ЕКГ-діагностика в загальноклінічній практиці». Куратор циклу доцент Л. Клименко. Проведення циклу співпало з святкуванням яскравого та самобутнього свята «День вишиванки», що присвячене нашому національному одягу. Ця дата поєднує українців, прославляє нашу культуру, виховує любов до національних символів. Цикл розрахований на лікарів різних спеціальностей, які цікавляться питаннями ЕКГ-діагностики захворювань серцево-судинної системи. Метою циклу є удосконалення теоретичних знань та практичної підготовки лікарів, формування, оновлення, поглиблення ключових професійних компетентностей, а також отримання нових актуальних знань з методів амбулаторної ЕКГ-діагностики, необхідних для професійної діяльності слухачів відповідно до вимог системи якості підготовки кадрів для сфери охорони здоров'я, ознайомлення з новітніми досягненнями в галузі, а також оволодіння знаннями зі змін ЕКГ при порушеннях функції автоматизму, збудливості і провідності, вивчення ЕКГ-ознак гіпертрофій відділів серця, змін ЕКГ при різних клінічних формах ІХС, електролітних, метаболічних змінах і синдромах передзбудження (преекзитації) шлуночків. Основне місце відводиться аналізу ЕКГ і особливостям при серцево-судинних захворюваннях.
Крім теоретичної підготовки слухачі отримали можливість самостійно здійснювати дослідження під керівництвом куратора, навчилися проводити аналіз отриманих даних і оформляти протокол ЕКГ-заключення. Отримані знання та практичні навички дозволять лікарям вчасно і на високому професійному рівні діагностувати, лікувати і проводити профілактику серцево-судинних захворювань.