Протягом двох тижнів, з 16 по 30 травня 2024 року на кафедрі сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги НУОЗ України імені П.Л. Шупика проходив цикл тематичного удосконалення «Ультразвукове дослідження пацієнтів в практиці сімейного лікаря».

На циклі навчалося  лікарі загальної практики-сімейні лікарі, терапевти, фахівці ультразвуковій діагностики. Особливістю циклу ТУ було те, що розглядалося багато питань диференційної діагностики змін при ультразвуковому дослідженні органів черевної порожнини, сечовивідної системи, щитоподібної залози, гострих станів, які зустрічаються на первинному рівні і потребують швидкого рішення маршрутизації пацієнта. Викладання матеріалів подавалася методологічно прицільно та адаптовано саме до діагностики патологічних станів в практиці сімейного лікаря, оскільки саме на первинну допомогу припадає найбільше навантаження діагностичного вирішення проблеми пацієнта. Тому для професійної діяльності лікаря первинної ланки медичної допомоги відпрацювання практичних навичок має дуже важливе значення. Цикл ТУ був наповнений корисною та доступною сучасною інформацією, зрозумілою та цікавою лікарям як первинної ланки медичної допомоги, так само був корисним і для вже сертифікованих фахівців з УЗ-діагностики – поновлення знань та підвищення кваліфікації. Заняття проводилося за змішаною (онлайн/офлайн) системою викладання.

Лікарі-слухачі циклу «Ультразвукове дослідження пацієнтів в практиці сімейного лікаря» високо оцінили надану інформацію доцентом Т. Титовою необхідну для покращення знань та вмінь методів ультразвуковій діагностики на первинному рівні медичної допомоги. Конструктивна взаємодія лікарів-слухачів і викладача кафедри СМ-АПД НУОЗ України імені П.Л. Шупика надали позитивні результати щодо покращення якості навчання сімейних лікарів.

Отже, лікарі-слухачі циклу тематичного удосконалення у своїй роботі будуть ще краще використовувати методологію діагностичних підходів з урахуванням клінічних провів хвороби, а цей цикл через свою гостру актуальність, особливо в наш складний час, планується проводитися регулярно.