09-10 вересня 2024 року громадською організацією «Українське товариство фахівців з ядерної медицини», співробітниками кафедри ядерної медицини, радіаційної онкології та радіаційної безпеки НУОЗ України імені П.Л. Шупика, при підтримці Міністерства охорони здоров’я України, Головного управління охорони здоров’я Івано-Франківської обласної держадміністрації  та при взаємодії з офіційним партнером Державним підприємством «УДВП ІЗОТОП» проведено науково-практичну конференцію: «Сучасні досягнення ядерної медицини в Україні». Співорганізаторм конференції виступив Національний університет охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика та Національний інститут раку МОЗ України.

Основна мета цієї конференції полягала в ознайомленні лікарів практиків із сучасними можливостями методів ядерної медицини в Україні. Для участі у форумі зареєструвалися понад 100 лікарів з усіх областей України, зокрема експерти з ядерної медицини, радіаційної онкології та радіаційної гігієни, завідувачі відділень, представники профільних кафедр тощо. Тематика конференції охоплювала сучасні аспекти ядерної медицини органів грудної та черевної порожнини, малого тазу, а також голови та шиї тощо.

Конференцію відкрив вступним словом Президент Українського товариства ядерної медицини України професор Оксана Солодяникова та побажала учасникам форуму творчої та плідної роботи.

Кафедру ядерної медицини, радіаційної  онкології  та радіаційної безпеки представляли: завідувач кафедри професор Павло Король, професор Олег Щербіна, доценти кафедри Володимир Івчук та Василь Мурашко, а також аспірант кафедри Максим Жайворонок.

Жваву дискусію викликала доповіді професора Павла Короля «Тераностика злоякісних пухлин щитовидної та передміхурової залози». В доповіді піднімались важливі та актуальні питання ядерної медицини: «Чому важливі методи гібридної візуалізації в практиці спеціаліста з ядерної медицини?», «Які є способи перегляду отриманих діагностичних даних?» тощо.

Під час конференції відбулась нарада завідувачів кафедр радіології та ядерної медицини закладів вищої медичної освіти України. Завідувачі профільних кафедр обмінялися досвідом діяльності та поінформували аудиторію про нові можливості післядипломного навчання лікарів з радіології, радіаційної онкології та ядерної медицини.

Проведення конференції стало важливим кроком для зміцнення спільноти профільних кафедр і подальшого безперервного професійного розвитку лікарів, які займаються різними аспектами ядерної медицини. Учасники конференції отримають сертифікати згідно з вимогами Центру тестування МОЗ України.

Участь у подібних заходах дозволяє науково-педагогічним працівникам закладів вищої освіти знайомитись із сучасними методами мультидисциплінарного підходу в ядерній медицині з метою забезпечення їх впровадження у клінічну практику та використовувати отримані знання в освітньому процесі.

Корисність матеріалу: 85.75% - 4 Голосів
Доступність матеріалу: 85.25% - 4 Голосів