Google search

 
 

На початку вересня відбувся щорічний онлайн Конгрес Нової Європейської Хірургічної Академії – The New European Surgical Academy (NESA). Цю знану і шановану організацію знають у всьому світі як таку, що впроваджує інноваційні технології в хірургічну практику, і яку очолюють відомі хірурги-науковці, професори Майкл Штарк (президент) та Карло ді Ренцо (віце-президент).

 

На конгресі свою доповідь представили завідувач кафедри акушерства і гінекології №1 професор Олег Голяновський та аспірант Дмитро Федоренко на тему "Ефективність сучасних методів розродження вагітних з Placenta percreta 3b і 3c". Увага дослідників зосереджувалася на розродженні вагітних за аномально інвазивною плацентою, за класифікацією FIGO (International Federation of Gynecology and Obstetrics) як Placenta percreta 3b та 3c, яка вважається як така, що дає найбільшу кількість інтра- та післяопераційних ускладень, насамперед розвиток масивних кровотеч.

У своїй доповіді професор Голяновський акцентував увагу на порівнянні ефективності двох методів розродження вагітних з цією тяжкою акушерською патологією: перша група з тимчасовою балонною оклюзією інфраренального відділу черевної аорти; друга групa з перев’язуванням внутрішніх клубових артерій після кесарева розтину і вилучення плода перед проведенням гістеректомії. Згідно результатів дослідження, використання ендоваскулярної балонної оклюзії черевної аорти значно знижує вірогідність розвитку масивних кровотеч, необхідність в переливанні препаратів крові, ушкоджень суміжних органів та час хірургічного втручання. 

Виступ професора нашого університету під час роботи секції “Оперативнe акушерствo” викликав велику зацікавленість учасників Конгресу. Президент NESA професор Штарк підкреслив високий рівень проведеного дослідження, інноваційний підхід до розродження вагітних з аномально інвазивною плацентою та профілактикою масивних кровотеч, зазначив необхідність ширшого впровадження цієї методики в родопомічних закладах з участю мультидисциплінарної команди спеціалістів (акушерів-гінекологів, анестезіологів, судинних хірургів, трансфузіологів, урологів), що суттєво зменшить показники материнської захворюваності та смертності.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також