Google search

 
 

Протягом тижня, з 19 по 25 вересня 2024 року, на кафедрі сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги НУОЗ України імені П. Л. Шупика проходив цикл тематичного удосконалення «Роль лікаря первинної медичної допомоги при веденні випадку туберкульозу».

 

Ключовою особливістю циклу ТУ було те, що інформація з питань туберкульозу на ньому подавалася методологічно прицільно та адаптовано саме до лікарів первинної ланки, враховувалися особливості клінічної та організаційної діяльності лікарів. Тематичне удосконалення проходили лікарі первинної ланки системи охорони здоров’я: лікарі загальної практики-сімейні лікарі, педіатри, терапевти. Лікарі в своїй роботі використовують знання з виявлення туберкульозу, ведення хворих на туберкульоз в амбулаторіях загальної практики – сімейної медицини та хотіли поглибити, оновити професійні компетентності.

Доцент кафедри Тетяна Титова, лікар з великим практичним досвідом, представила до уваги слухачів актуальну інформацію щодо виявлення хворих на туберкульоз. Заняття були наповнені  корисною інформацією, яка надавалася у доступній формі, застосовувався змішана форма навчання.

Тематику циклу було поділено на розділи. З початку розглядалися питання виявлення осіб з підозрою на туберкульоз, які потребують обов'язкового спеціального обстеження. У цьому розділі лікарі засвоїли: перелік симптомів, які є характерними для  туберкульозу, та  підходи до своєчасного виявлення туберкульозу за клінічними симптомами; необхідний перелік обстежень для виявлення туберкульозу пасивним та активним методами; підходи до формування груп ризику серед дорослого та дитячого населення щодо захворювання на ТБ для направлення їх на скринінгові променеві обстеження та туберкулін-діагностику; організаційні заходи щодо подальшої діагностики туберкульозу.

У розділі діагностики туберкульозу акцент був наданий особливостям сучасних методів діагностики і алгоритму їх використання в діагностичному і диференційному діагностичному процесі. Велика увага приділялася обстеженню мокротиння, техніки збору, рентгенографічному дослідженню легенів в амбулаторних умовах, діагностичним клінічним та рентгенологічним ознакам різних форм туберкульозу, особливостям перебігу захворювання у дітей і дорослих. Також був обговорений великий розділ до підходів профілактики (вакцинації) та лікування пацієнтів на туберкульоз, взаємодії з фтизіатрами. Окремо висвітлені особливості ведення, спостереження за хворими на туберкульоз; амбулаторний прийом медикаментів пацієнтами; визначення тактики лікаря при відмові від лікування; побічні дії ліків можуть бути при тривалому використанні препаратів, а також як надати лікарську допомогу.

Доцент Т. Титова надала інформацію слухачам про основні принципів інфекційного контролю щодо туберкульозу, облік документації, якій необхідно вести в амбулаторії згідно галузевих наказів. В ході тематичного удосконалення слухачі мали змогу вдосконалити свої практичні навички під час майстер-класу з рентгенографічної інтерпретації при різних формах легеневого туберкульозу з клінічними випадками, обстеження мокротиння, оцінка реакції Манту, заповнення медичної карта ведення випадку туберкульозу ф. № 081-1/о.

Лікарі-слухачі циклу «Роль лікаря первинної медичної допомоги при веденні випадку туберкульозу» високо оцінили надану інформацію доцентом Т. Титової, необхідної для подальшого використання в практичної діяльності лікаря первинної ланки. Конструктивна взаємодія лікарів-слухачів і викладачів кафедри СМ-АПД НУОЗУ імені П. Л. Шупика дають позитивні результати в руслі життя щодо покращення стану здоров’я населення України.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 69.5% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 69.5% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 69.5% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також