26-27 вересня 2024 року у м. Києві, відбулася ІV науково-практична конференція з міжнародною участю «Респіраторна школа в педіатрії, отоларингології та сімейній медицині».

Засідання конференції були проведені в готелі «Національний». Учасників конференції привітав ректор НУОЗ України імені П. Л. Шупика, академік НАМН України, професор Вʼячеслав Камінський, ректор БДМУ, професор Ігор Геруш, президент Асоціації дитячих оториноларингологів України, завідувач кафедри дитячої оториноларингології, аудіології та фоніатрії Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика, професор Анатолій  Косаковський.

У конференції взяли участь науковці та фахівці практичної медицини майже з усіх куточків України. У рамках наукового заходу провідні вітчизняні експерти та колеги з зарубіжжя представили цікаві доповіді про сучасні тенденції у веденні пацієнтів з респіраторною патологією, поділилися власним досвідом впровадження нових концепцій у діагностику та лікування низки захворювань. Серед широкого спектра обговорюваних питань увага багатьох спікерів була сконцентрована на інфекційно-запальні захворювання дихальних шляхів у дітей, яка є однією з найбільш актуальних проблем ХХІ століття.

З цікавими доповідями про актуальні проблеми педіатрії та дитячої отоларингології виступили вчені з України, КНР та Грузії. Кожна доповідь викликала жваві дискусії, учасники конференції задавали актуальні питання, ділились, своїми думками, ідеями та досвідом лікування хворих.

В кулуарах продовжувався жвавий діалог між делегатами конференції про шляхи покращення результатів лікування пацієнтів із захворюваннями дихальних шляхів у непростих умовах війни. Це дає можливість визначити перспективи подальшого розвитку різних напрямків медицини в Україні.

На конференції було представлено 39 усних та 32 стендових наукових доповідей. Співробітниками кафедри дитячої оториноларингології, аудіології та фоніатрії було зроблено 17 доповідей.

27 вересня 2024 року відбулася сателітна секція молодих вчених, сателітна секція «Сучасні технології навчання і викладання у контексті вищої медичної освіти», стендові доповіді, які були представлені в online форматі, та було проведено 8 майстер-класів:  Складний клінічний випадок у практиці педіатра (Наталя Богуцька, Ксенія Рудан), Інноваційна отоскопія – крок у майбутнє (Анатолій Косаковський, Ілона Косаківська), Пряма ларингоскопія. Інтубація трахеї. Видалення сторонніх тіл глотки (Ілона Косаківська), Електрозварювання живих біологічних тканин в отоларингології (Анатолій Косаковський, Віктор Ткаченко),  Основи фізіологічного голосоутворення (Катерина Куреньова, Тетяна Іванченко), Внутрішньокісткове введення ліків і рідин у дітей із важкою респіраторною патологією (Олена Корбун, Роман Ткачук, Леся  Романчук), Аспекти проведення енцефалографії у новонароджених дітей (Олена Власова, Наталя Крецу, Галина Горохова, Олексій Козьма), Огляд новонародженого (Олена Власова).

Загалом, в роботі конференції взяло участь 1186 фахівців з профільних установ України. Насамперед конференція зацікавила отоларингологів, педіатрів, сімейних лікарів, дитячих отоларингологів та сурдологів. Всі учасники конференції отримали багато цікавої та корисної інформації з різних розділів педіатрії, оториноларингології та дитячої оториноларингології.

Під час конференції працювала виставка фармацевтичних препаратів.

По закінченню конференції була прийнята резолюція, направлена на покращення допомоги дітям України.

Актуальність матеріалу: 53.5% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 61.5% - 2 Голосів