З 7 жовтня 2024 року на кафедрі фармації вперше стартував цикл тематичного удосконалення "Основи організації медико-фармацевтичної та соціальної допомоги хворим на рідкісні (орфанні) захворювання". Програма циклу направлена на широке коло спеціалістів у сфері охорони здоров'я: провізори, асистенти фармацевтів, лікарі-організатори, лікарі загальної практики, сімейні лікарі, терапевти та кардіологи. Метою цього циклу є надання слухачам оновлених теоретичних знань та практичних навичок, що стосуються організації медичної та соціальної допомоги для пацієнтів із рідкісними захворюваннями в Україні. Викладачами циклу є професори Віктор Трохимчук та Алла Кабачна, а також асистент кафедри доктор філософії Ірина Даценко.

Цикл ТУ охоплює комплекс важливих тем, від історичних аспектів встановлення проблеми рідкісних захворювань та їх поширення в Україні і світі до нормативно-правової бази, яка регламентує надання медичної та фармацевтичної допомоги таким пацієнтам. На заняттях слухачі розглянули систему створення державного реєстру хворих на орфанні захворювання, особливості фармацевтичного забезпечення, що включає огляд ринку лікарських засобів, їх сертифікацію, гарантії якості, безпеку та ефективність. Важливу роль у програмі займає обговорення соціальних та етичних аспектів, включаючи підтримку пацієнтів та їхніх родин, а також залучення громадських організацій до процесу надання допомоги.

Представлений цикл тематичного удосконалення має особливе значення, оскільки пацієнти з орфанними захворюваннями потребують спеціалізованого підходу і ретельного нагляду, що часто вимагає оновлення знань у медичних працівників. Багато з цих захворювань є хронічними та потребують довготривалого лікування із застосуванням новітніх лікарських засобів. Крім того, соціальна підтримка пацієнтів і підвищення обізнаності серед населення про проблеми, з якими стикаються хворі на рідкісні захворювання, є ключовими компонентами цієї програми. Вивчення таких питань допоможе спеціалістам краще взаємодіяти з пацієнтами, надавати необхідну психологічну підтримку та допомагати їм долати виклики, пов'язані з їхнім станом.