Осінні місяці 2024 року знаменуються онкологічними подіями: вересень ознаменований проблемами онкогінекологічної патології, а жовтень проходить під егідою обізнаності про рак молочної залози. В даних заходах кафедра онкології приймає активну участь.

Першим із цих заходів був Всесвітній день гінекологічної онкології, який відзначається з 2019 року щорічно 20 вересня і був присвячений підвищенню обізнаності про гінекологічні раки. Цей день не тільки наголошує важливість раннього виявлення та профілактики злоякісних новоутворень жіночої репродуктивної системи, але є платформою для вшанування сили жінок, що борються з цими захворюваннями.

Гінекологічні злоякісні захворювання є одними із складних проблем зі здоров’ям жінок у всьому світі. Незважаючи на прогрес медицини, ці злоякісні пухлини часто залишаються непоміченими до пізніх стадій, що робить лікування складним і погіршує виживаність хворих. Всесвітній день гінекологічної онкології (GO) має на меті змінити цю ситуацію, сприяючи обізнаності щодо даної патології, її симптоми, заохочуючи до ранньої діагностики та покращуючи результати лікування цієї когорти жінок.

У 2024 році темою Всесвітнього дня GO є «Боротьба зі стигмою в онкогінекології». Щоб популяризувати цю важливу проблему було проведено понад 100 заходів в 42 країнах на всіх п’яти континентах. Кафедра онкології Національного університету охорони здоров’я імені П. Л. Шупика щороку приймає активну участь у святкуванні Всесвітнього дня GO. У співпраці з Національним інститутом раку організували науково-практичну конференцію «Стигма в онкогінекології», яка була присвячена стратегіям зменшення стигми, пов’язаної з гінекологічними онкологічними захворюваннями.

В цей день пацієнтки та члени їх сімей створили прекрасну галерею пальчикових малюнків, щоб символізувати їхню подорож до перемоги над раком.

Запрошуємо вас приєднатися до нас наступного року, оскільки ми продовжуємо підвищувати обізнаність, боротися зі стигмою та підтримувати жінок в боротьбі з гінекологічними раками.

#WorldGODay2024 #Онкогінекологія #FightStigma #WomensHealth #EarlyDetection  #WorldGOdayUkraine

Актуальність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів
Корисність матеріалу: 83.33% - 3 Голосів