Google search

 
 

У жовтні в усьому світі, вже традиційно, проводиться місяць боротьби проти раку грудної залози, який називається «Рожевий жовтень». Початок «Рожевої стрічки», як міжнародного символу боротьби з раком грудної залози, відбувся у 1985 році для підвищення обізнаності про важливість раннього виявлення раку грудей. З 2005 року щорічно 20 жовтня відзначається Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак грудної залози.

Рак грудної залози – одне з найпоширеніших онкологічних захворювань серед жінок. Щорічно у світі реєструється більше 2 мільйонів нових випадків. Попри те, що захворювання найчастіше фіксують у жінок, чоловіки теж не захищені від нього (хоча в чоловіків такий вид раку зустрічається у 100 разів рідше, ніж у жінок). Це захворювання, що виникає при переродженні нормальних клітин в злоякісні та їх безконтрольному рості, що і формує пухлину. На початкових стадіях може не проявлятись візуальними змінами, тому важливими є регулярні обстеження. Інструментальні діагностичні можливості постійно вдосконалюються, що веде до покращення якості їх результату. Наприклад, на мамографії можна виявити пухлину від 3 мм, яка пальпаторно не визначається. Тому головне, що ми можемо зробити – якомога раніше діагностувати. Мета медичних та соціальних працівників – мотивувати людей стежити за власним здоров'ям, щомісячно проводити самообстеження грудних залоз, вчасно звертатися до лікаря, проходити профілактичне обстеження і регулярно робити мамографію.

Кафедра онкології нагадує про важливість регулярних обстежень:

  • самообстеження – необхідно проводити з 5 по 12 день менструального циклу або в один й той самий день кожного місяця в період менопаузи;
  • щорічно проходити обстеження у лікаря з проведенням УЗД дослідження грудних залоз, з 50 років з проведенням мамографії.

Якщо вас щось турбує, відвідайте лікаря – не чекайте.

Які симптоми повинні насторожити вас: витікання з сосків, поява набряклих вен, вдавлення на грудях, почервоніння на шкірі або в області сосків, відчуття жару в грудях, випинання шкіри чи ущільнення на грудях.

Ви обстежуєте себе не для того, щоб щось знайти, а для того, щоб підтвердити, що все гаразд. Потурбуйтеся про себе та своїх близьких!

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 75% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 75% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також