25-26 листопада 2024 року співробітниками кафедри ядерної медицини, радіаційної онкології та радіаційної безпеки та кафедрою радіології при підтримці Міністерства охорони здоров’я України було проведено дводенний майстер-клас стратегічному партнеру кафедри – співробітникам Українського Державного підприємства ДП «УДВП ІЗОТОП» на тему: «Фізико-технічні особливості та діагностичні можливості методів гібридної візуалізації в ядерній медицині та радіаційній онкології». Співорганізатором конференції виступив Національний університет охорони здоров’я України імені П.Л. Шупика. Захід було зареєстровано в Національному центрі тестування МОЗ України.
Основна мета майстер-класа полягала в ознайомленні співробітників ДП «УДВП ІЗОТОП» із сучасними можливостями методів гібридної візуалізації в ядерній медицині та радіаційній онкології. Тематика майстер-класа охоплювала сучасні аспекти ядерної фізики та дозиметрії в радіологічній практиці, фізико-технічних основ ядерно-медичного діагностичного обладнання, питань діагностичних можливостей мультимодальної візуалізації в ядерній медицині, принципів та методів радіаційної онкології, сучасної концепції ядерної медицини - тераностики.
Майстер-клас відкрив вступним словом генеральний директор ДП «УДВП ІЗОТОП» Володимир Калачик. Він побажав учасникам заходу плідної роботи.
Кафедру ядерної медицини, радіаційної онкології та радіаційної безпеки представляли:
- завідувач кафедри професор Павло Король з іноваційною презентацією «Тераностика – сучасна концепція ядерної медицини. Тераностичні препарати. Тераностика в клінічній практиці»,
- професор Олег Щербіна з лекцією «Ядерно-медична апаратура. Методи вимірювань. Радіофармацевтичні препарати»,
- доцент Василь Мурашко з доповіддю «Основи ядерної фізики та дозиметрії в радіологічній практиці»,
- доцент Володимир Івчук з презентацією «Принципи і методи радіаційної онкології»,
- асистент кафедри Андрій Грязов, який представив усну доповідь «Радіохірургічні методи лікування пухлин головного мозку в радіаційній онкології».
Доповіді і презентації викликали жваву дискусію та професійну зацікавленість. Учасники майстер-класу провели низку «круглих столів» де обговорювали актуальні питання практичної та наукової сумісної діяльності а також питання розвитку та впровадження в Україні концепції розвитку ядерної медицини.
Проведення конференції стало важливим кроком для зміцнення спільноти профільних кафедр і високопрофесійних фахівців стратегічного направлення ДП «УДВП ІЗОТОП». Учасники конференції отримають сертифікати згідно з вимогами Центру тестування МОЗ України.
Як зазначив генеральний директор ДП «УДВП ІЗОТОП» участь у подібних заходах дозволяє професійним фахівцям Державних підприємств в області ядерної медицини та закладів вищої освіти знайомитись із сучасними методами мультидисциплінарного підходу в ядерній медицині та радіційній онкології з метою забезпечення їх впровадження у клінічну практику, а також можливості використовувати отримані знання в освітньому процесі НУОЗ України імені П.Л. Шупика.