Google search

 
 

Київський обласний департамент охорони здоров’я, кафедра ортопедії та травматології НУОЗ України імені П.Л. Шупика виступили організаторами конференції з ендопротезування та проведення в її межах надзвичайного майстер-класу в онлайн форматі. Участь у конференції та проведенні в реальному часі майстер-класі з первинного ендопротезування кульшового суглоба взяли понад сотні молодих лікарів Київщини. Оперативні втручання на кульшовому суглобі відносяться до складних утручань та на позитивні результати впливає не лише майстерність хірурга, а й професіоналізм та взаємодія всієї команди.

Завідувач кафедри ортопедії та травматології, професор Микола Анкін провів операцію на базі Ірпінської центральної міської лікарні. Заклад увійшов у четвірку центрів Київщини, які з наступного року працюватимуть за державною програмою соціального ендопротезування кульшових суглобів. Лікарня має відповідне оснащення та підготовлену команду медичних працівників.

Під час конференції професор М. Анкін провів лекції, в яких деталізував особливості хірургічного втручання на кульшовому суглобі, зокрема складних ситуації, що можуть стати викликом для всієї команди, висвітлив досягнення кафедри з цього напряму діяльності, зупинився на міжнародних підходах та рекомендаціях. Учасники конференції спостерігали онлайн за різними видами доступу до кульшового суглобу, мали можливість ставити питання та отримувати додаткові високо професійні пояснення.

Професор М. Анкін дав інтерв’ю регіональному інформаційному агентству «ITV» та зазначив:

«Наша молодь починає проводити подібні операції. Вони повинні побачити, з чим стикається лікар під час такої операції, які проблеми виникають. Тому ми зібрали групи експертів, зробили три операції в режимі онлайн. Хочемо показати, що проведення таких операцій можливо не лише в Києві, а й у тих центрах ендопротезування Київської області, які зафіксовані і вже знаходяться в наказі Міністерства охорони здоров’я».

Присутні лікарі відмітили професіоналізм проведення операційних утручань, користь теоретичного матеріалу у базових лекціях, зокрема з особливостей та тонкощів протезування кульшового суглоба, а також зручний та цікавий формат організації майстер-класу. Були висловлені побажання, щоб подібні заходи проводилися частіше та ще більше лікарів мали можливість отримати сучасні знання та практичних досвід проведення цього виду протезування.

Відео-сюжет щодо проведення конференції та майстер-класу дивіться за посиланням

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 25% - 2 Голосів
Корисність матеріалу: 25% - 2 Голосів
Доступність матеріалу: 25% - 2 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також