Серцево-легенева реанімація (СЛР) та діагностика смерті мозку – це ключові аспекти сучасної медицини та невідкладної допомоги зокрема. Вказаний аспект реанімаційних заходів має значний вплив на збереження життя пацієнтів та визначення меж ефективності лікування.
Протягом двох тижнів у заочно-очному форматі для лікарів різних спеціальностей (усього 35 чоловік) на кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії проводився цикл тематичного удосконалення (ТУ) «Вибрані питання серцево-легеневої реанімації та діагностика смерті мозку» на якому були висвітлені актуальні проблеми СЛР як у позагоспітальному етапі лікування, так і в умовах стаціонару. Слухачів зацікавили доповіді присвячені феномену Лазаря та соматичній підтримці після смерті мозку; фармакохолодовому захисту органів, що експлантуються (професор Олег Лоскутов); діагностиці смерті мозку у 21 сторіччі, патофізіологічним аспектам та неврологічним критеріям смерті мозку (доцент Інна Кучинська); оборотним причинам зупинки серця та веденню пацієнтів після успішної ресусцитації (доценти Юрій Марков та Степан Маруняк).
Слухачі відмітили наступні семінари та майстер-класи: «Життєво загрозливі аритмії, як причини зупинки кровообігу» (професор Олег Лоскутов), «Покращення результатів після зупинки серця при травмі головного мозку. Наукова заява від Міжнародний комітет з питань реанімації (доцент Юрій Марков) та «Сучасні підходи до СЛР: European Resuscitation Council Guidelines 2021» (Степан Маруняк).
Неабиякий інтерес присутніх слухачів викликала можливість реалізувати отримані знання і відпрацювати практичні навички для попередження зупинки зовнішньої кровотечі як однієї з можливих причин зупинки кровообігу у сучасних цивільних реаліях воєнного стану, «Встановлення діагнозу термінального стану», «Проведення зовнішнього масажу серця», «Забезпечення прохідності верхніх дихальних шляхів», «Проведення штучної вентиляції легень», «Застосування ларингеальної маски та повітроводів на догоспітальному етапі», «Дефібриляція» тощо.
Завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії, професор Олег Лоскутов і слухачі циклу після закінчення навчання зазначили, що тематика теоретичних і практичних занять була вкрай важливою для лікарів різних спеціальностей, що набуті знання й удосконалення фахових компетенцій суттєво покращать практику реанімаційних заходів на позагоспітальному та госпітальному етапах надання невідкладної допомоги в непростих реаліях сьогодення.