Щорічно 4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби проти раку, який був проголошений у 2005 році Міжнародним союзом по боротьбі з онкологічними захворюваннями. Метою проведення цього дня є підвищення обізнаності про рак, як одного із найстрашніших захворювань сучасної цивілізації, акцентування уваги на профілактиці, ранньому виявленні та лікуванні цього захворювання. У 2019 - 2021 роках Всесвітній день боротьби проти раку проходить під гаслом «Я є і буду».
Впродовж останніх років злоякісні новоутворення стабільно посідають друге місце у загальній захворюваності та смертності населення України. Сьогодні відомо, що близько половини ракових захворювань можна було б запобігти дотримуючись елементарних норм здорової поведінки, таких як: боротьба з курінням; фізична активність; збалансована та здорова їжа; своєчасна вакцинація проти вірусів, що викликають рак печінки і шийки матки; утримання від тривалого перебування на сонці та в солярії; надмірна вага; зловживання алкоголем.
Дієвими засобами запобігання розвитку раку є інформованість, настороженість, відповідальність населення та лікарів щодо ймовірності виникнення захворювання, організація програм масового скринінгу, суворе дотримання стандартів діагностики раку як медичними закладами, медичним персоналом, так і самими пацієнтами.
Виступивши в проекті «Пропозиція» на телеканалі «Рада» професор кафедри онкології Богдан Сорокін акцентував увагу на профілактиці, ранній діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань, а також на питаннях паліативної та хоспісної допомоги.
З виступом можна ознайомитися за посиланням:
https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=9yP8DhTfJiA.
Аспірантка кафедри Ірина Коваленко виступила в інформаційній програмі «Факти» на телеканалі ICTV, де засвідчила про використання рекомендацій NCCN та ESMO в діагностиці та лікуванні онкологічних хворих України, акцентувала увагу на необхідність широкого впровадження інноваційних технологій в медичну практику.
Посилання:
https://www.youtube.com/watch?v=X7i2mkS_G_U&feature=youtu.be