Google search

 
 

Кафедра анестезіології та інтенсивної терапії взяла участь у міждисциплінарній нараді з питань актуалізації медичної допомоги пацієнтам з COVID-19.

Пандемія коронавірусної інфекції – це виклик всій медичній системі, що потребує мобілізації всіх медичних ресурсів. 

При цьому при розробці терапевтичних стратегій ми стикаємося з новими проявами захворювання, які обумовлені дивергенцією (мінливістю) вірусу. 

У зв'язку з цим 16 березня 2021 року було проведено міждисциплінарну нараду, в якій взяли участь провідні експерти з питань надання медичної допомоги населенню в умовах пандемії коронавірусної інфекції (проф.: О. Лоскутов, С. Дубров, Ю. Кучин, О. Голубовська, В. Нетяженко та ін.). 

З питань, що розглядалися, великий інтерес присутніх викликало повідомлення про результати моніторингу актуальних підходів в терапії COVID-19, які використовуються в провідних країнах (О. Піняжко). 

Проф. О. Голубовська виступила з пропозиціями про внесення змін і доповнень до протоколу «Надання медичної допомоги для лікування Коронавірусного захворювання (COVID-19)». 

Проф. О. Лоскутов у своєму виступі зупинився на аспектах антикоагулянтної терапії у пацієнтів з COVID-19. Він, зокрема, зазначив, що інфекція SARS-CoV-2 сприяє розвитку ендотеліїта в різних органах, як наслідок вірусного ураження. COVID-19 індукований ендотеліїт може пояснити системне порушення мікроциркуляції в різних судинних руслах та їхні клінічні наслідки. Доповідач звернув увагу присутніх на дані дослідження університету Інсбрука, які показали, що у 80% пацієнтів з COVID-19 спостерігається гіперезистентність до гепарину. При цьому доцільно визначати не тільки рівень D-димера, а й такий лабораторний показник як активність анти-Ха фактора, який відображає протизгортальну активність низькомолекулярних гепаринів. 

Після закінчення наради було прийнято протокольне рішення про підготовку доповнень до існуючого протоколу ведення пацієнтів з коронавірусною інфекцією.

Оцініть матеріал

Актуальність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Корисність матеріалу: 50% - 1 Голосів
Доступність матеріалу: 50% - 1 Голосів

Загальна оцінка матеріалу

Читайте також