27 квітня відбулася подія, яку довго очікували лікарі різних спеціальностей – всеукраїнський телеміст «COVID-19: клінічне обговорення основних синдромів захворювання». Під час цього заходу провідні фахівці поділилися найціннішим – напрацьованим за рік невпинної боротьби з коронавірусною хворобою досвідом, який стане тепер у пригоді кожному практикуючому лікарю незалежно від спеціальності і професійного досвіду.
Активну участь у роботі телемосту взяли співробітники кафедри анестезіології та інтенсивної терапії НУОЗ України імені П. Л. Шупика.
Так, завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії професор Олег Лоскутов прочитав лекцію на тему «Порушення ритму у пацієнтів з COVID-19: огляд сучасних рекомендацій», в якій висвітлив головні ланки уражень серця при COVID-19, а також поділився власним досвідом лікування складних випадків у пацієнтів з серцевими аритміями та окреслив майбутні напрямки інтенсивної терапії постковідного синдрому у хворих кардіологічного профілю.
Насиченою і змістовною була також і друга доповідь професора Лоскутова «Нейроінвазія та неврологічні ускладнення при COVID-19», в якій доповідач розкрив особливості клінічної картини та перспективні методи лікування і неврологічної реабілітації пацієнтів з неврологічним ускладненнями при гострій коронавірусній хворобі.
Досвідом застосування перспективного поглинача вільних кисневих радикалів едаравону у хворих на COVID-19 поділився доцент кафедри Олексій Доморацький у своїй лекції «Вплив едаравону на динаміку рівня IL-6 у пацієнтів з важким перебігом COVID. Власні спостереження». Доповідач поділився особистими напрацюваннями і показав, що сучасний антигіпоксант едаравон справляє потужну пригнічуючу дію на процеси системного запалення і «цитокіновий шторм» у хворих на COVID-19.
Ще одну лекцію прочитав професор кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Олександр Галушко на тему «Порушення вуглеводного обміну у пацієнтів із тяжким перебігом COVID-19: причини і тактичні кроки». Доповідач докладно зупинився на причинах ускладненого перебігу коронавірусної інфекції у хворих на цукровий діабет і розкрив виявлені особливості клінічної картини та правила лікування хворих із діабетичним кетоацидозом у разі поєднаного розвитку гострої стадії COVID-19.
Лекції представників нашого університету транслювалися наживо на каналі YouTube, викликали жвавий інтерес і низку запитань від слухачів.
Загалом у роботі телемосту взяло участь більше 30 тисяч лікарів і науковців з усіх куточків України.